باشگاه خبرنگاران/ فرماندار بروجن گفت: چرخش فامیلی و خانوادگی عامل ابتلای بیش از ۷۵ درصد از بیماران کرونایی در این شهرستان عنوان شده است.

مسعود ملکی، فرماندار بروجن با اشاره به وضعیت قرمز شهرستان و تکمیل ظرفیت تخت‌های بیمارستانی بیان داشت: در شرایط همه گیری کرونا شرکت در میهمانی و تجمع‌های خانوادگی بسیار خطر آفرین بوده و این در حالی است که چرخش فامیلی و خانوادگی عامل ابتلای بیش از ۷۵ درصد از بیماران بستری عنوان شده است.
او با تأکید بر اینکه گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ به صورت کامل تعطیل بوده و تنها صنوف ضروری، انتظامی و امنیتی و مراکز امدادی مجاز به فعالیت و ارائه خدمات هستند افزود: کافی شاپ ها، شیرینی فروشی‌ها و مراکز عرضه بستنی و آبمیوه و... نیز در ایام ماه مبارک رمضان تعطیل بوده و صرفاً بعد از نماز مغرب و عشا و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مجاز به فعالیت هستند.
ملکی با بیان اینکه در شهرستان‌های با وضعیت قرمز برگزاری هرگونه اجتماع و مراسم فرهنگی و مذهبی، نماز جمعه و جماعت، مراسم شادی و عزا و... ممنوع است، اضافه کرد: در صورت برگزاری اجتماع و تهدید علیه بهداشت عمومی، کلیه عواقب ناشی از برگزاری بر عهده صاحب مراسم خواهد بود.
او ادامه داد: همچنان کلیه اماکن تفریحی، گردشگری، تالاب ها، پارک ها، بوستان ها، باشگاه ها، ورزشگاه ها، اماکن آموزشی، فرهنگی و... با هدف جلوگیری از اجتماع مردم و پیشگیری از شیوع کرونا تعطیل است.
ملکی با توجه به وضعیت قرمز شهرستان و ضرورت کنترل محور‌های مواصلاتی گفت: با استقرار واحد‌های انتظامی، پلیس راه، بسیج و ... در ۳ نقطه از مبادی ورودی شهرستان(میدان نبوت، میدان بسیج، میدان شهید سلیمانی) نسبت به کنترل ورودی‌های شهرستان و دلالت خودرو‌های غیر بومی به خارج از شهرستان اقدام خواهد شد.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday