باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان از تمدید پوشش بیمه‌ای صندوق‌های کارکنان دولت، روستائیان و سلامت همگانی تا پایان شهریور سال ۱۴۰۰ در این استان خبر داد.

رضا عباسی، مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان اظهار کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا و لزوم کاهش مراجعات بیمه‌شدگان به مراکز درمانی اعتبارات پوشش بیمه‌ای صندوق‌های کارکنان دولت، روستاییان و سلامت همگانی تا پایان شهریور ماه سال جاری به صورت سیستمی تمدید شده است.
وی با اشاره به اینکه بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت با شماره گیری(#۱۶۶۶*) می‌توانند از نوع صندوق بیمه‌ای و تاریخ اعتبار دفترچه بیمه سلامت خود اطلاع پیدا کنند، افزود: بیماران خاص صندوق ایرانیان نیز مشمول این تمدید اعتبار شده‌اند.
مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان ادامه داد: هم اکنون ۹۰ درصد هزینه‌های بستری و ۷۰ درصد هزینه‌های سرپایی بیمه شدگان در مراکز درمانی طرف قرارداد توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود.
عباسی تصریح کرد: بیش از یک میلیون و ۸۸۰ هزار نفر در استان سیستان و بلوچستان تحت پوشش پنج صندوق کارکنان دولت، سایر افشار، روستاییان، بیمه سلامت و بیمه ایرانیان هستند و از خدمات نظام بیمه سلامت در مراکز درمانی بهره مند می‌شوند.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today