فارس/ حجت الاسلام وحید مهدوی‌راد به‌عنوان معاون جدید اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان معرفی شد.

ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری استان اردبیل در مراسم معارفه معاون جدید اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اظهار کرد: یکی از مهمترین راهکارهای کاهش ورودی پرونده‌ها به محاکم، اتخاذ و اجرای مستمر و دقیق برنامه‌های مقابله با وقوع جرم است.
وی در ادامه با اشاره به راهکارهای پیشگیری از وقوع جرم یکی از مهمترین عوامل اصلی پیشگیری را افزایش اطلاعات و آگاهی‌های حقوقی مردم دانست و افزود: مسلما ارتقاء دانش حقوقی آحاد مردم و به تبع آن توجه به مفاد قانونی در تنظیم قراردادهای مالی و مراودات اجتماعی در پیشگیری از وقوع جرم و کاهش ورودی پرونده‌ها به محاکم موثر خواهد بود.
وی اقدام و حرکت براساس سند تحولی قضایی از جمله اتخاذ تدابیر لازم برای کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و استفاده از ظرفیت قانونی در کیفر خواست شفاهی را از دیگر موضوعات مورد توجه عنوان نمود.
رئیس کل دادگستری استان اردبیل همچنین ضمن تاکید بر ارتباط با جامعه نخبگان و تعامل با سازمان‌ها، دستگاه‌ها و مجموعه انتظامی برای پیشبرد اهداف ترسیم شده بر لزوم توجه بر موضوعات و مسائل شورای حفظ حقوق بیت المال، حمایت از سرمایه گذاری، تقویت دسترسی به سامانه سجام و توجه به مسائل حقوقی زنان و کودکان تاکید نمود.
گفتنی است؛ طی مراسمی با حضور رئیس کل دادگستری استان با قدردانی از سبحانعلی فروزنده سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، حجت الاسلام وحید مهدوی‌راد به‌عنوان معاون جدید اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان معرفی شد.
حجت الاسلام مهدوی راد هم اکنون  رئیس دادگاه انقلاب مرکز استان بوده و از سوابق قضایی ایشان  می‌توان به ریاست دادگستری گرمی و حوزه قضایی بخش جعفر آباد اشاره کرد.


آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today