فارس/ امروز یکی از کالاهای اساسی و مایحتاج اصلی مردم در سفره غذایی مرغ و گوشت قرمز است. هر دو این محصول مدتی بود در بازار به یک ثبات قیمت رسیده بودند؛ اما به یکباره قیمت این دو نوع محصول افزایش پیدا کرد.

در اوایل سال جاری بود که رئیس جمهور در جلسه هئیت دولت از وزارت صمت درخواست کرد در چهار ماهه پایانی دولت تدبیر و امید بازار را طوری مدیریت کند تا به ثبات برسد و جهش قیمتی را شاهد نباشیم؛ اما طولی نکشید که به یکباره بازار شاهد افزایش قیمت‌ها شد به طوری که این افزایش قیمت‌ها گلایه‌مندی مردم را به همراه داشت.
امروز یکی از کالاهای اساسی و مایحتاج اصلی مردم در سفره غذایی مرغ و گوشت قرمز است. هر دو این محصول مدتی بود در بازار به یک ثبات قیمت رسیده بودند؛ اما به یکباره قیمت این دو نوع محصول افزایش پیدا کرد. قیمت هر کلو گوشت گوشفند در بازار بالغ بر ۱۶۰ هزار تومان می رسد و نیز قیمت گوشت گوساله به ۱۳۰ هزار تومان رسیده است.
شایعاتی هم در بازار در رابطه با فروش گوشت قرمز مطرح شده بود که این محصول به دلیل صادر شدن به کشورهای همسایه و کمبود در بازار داخلی قیمت‌ آن افزایش پیدا کرده است.

اعتصاب چندباره مرغ فروشان
مرغ فروشان هم این روزها حال و روز خوبی ندارند و طی روزهای گذشته با اعتصاب چندباره مرغ فروشان مواجه بوده‌ایم و پس از چند روز حالا به اندازه بسیار کمی این کالای اساسی در بازار توزیع می‌شود.

عرضه ناچیز مرغ در بازار بوشهر
در همین خصوص یکی از مرغ فروشان بوشهر اظهار کرد: عرضه مرغ این روزها در بازار به شدت کم است به طوری که باری که سفارش می‌دهیم تقریبا نیمی از آن به دست ما می‌رسد و تقریبا ۵۰ درصد مشتری هایمان دست خالی بر می‌گردند.
وی اضافه کرد: طبق تعطیلی‌ها، اعتصابات و حالا هم کم عرضه شدن مرغ در بازار باعث شده که به مغازه‌های کوچکی مثل ما که در اوایل راه هستیم لطمه وارد شود و به سمت تعطیلی برویم.
اما موضوع افزایش قیمت‌ها و سردرگمی در بازار باعث شد تا به سراغ مصطفی گراشی رئیس اتاق اصناف بوشهر  برویم. وی در همین خصوص گفت: افزایش قیمت‌ها در بازار مرغ به دلیل تاخیر در تحویل کودهای دامی به واحدهای مرغ‌داری‌ها بوده است.
رئیس اتاق اصناف بوشهر در خصوص اینکه آیا این مشکل حل شده یا خیر، افزود: مشکلی علوفه آنها فعلا حل شده است؛ اما آنها یک مشکل دیگر که دارند این است که می‌گویند دولت به تعهدات خود عمل نکرده است.

صمت: در جریان قیمت‌ها نیستم
در این راستا طی حسینی، مدیرکل اداره صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: من در جریان دقیق افزایش قیمت‌ها نیستم.
همچنین رضا جمالی، معاون معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر بیان کرد: فعلا در شرایطی نیستم که پاسخگو باشم و شاید بعدها از طریق روابط عمومی اعلام کنم.

آشفتگی بازار نتیجه بی‌تدبیری مسئولان
آنچه مشخص است بی‌تدبیری و سوء مدیریت باعث شده تا وضع بازار این روزها آشفته باشد، از یک طرف افزایش بی‌رویه قیمت گوشت در بازار بوشهر و نیز کمبود مرغ باعث شده تا مردم جای خالی این دو کالای اساسی را در سفره خود حس کنند.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar