ایسنا/ یک متخصص بیهوشی در خراسان جنوبی گفت: اکنون وارد فاز جهش یافته کرونا شده‌ایم و میزان واگیری و مرگ و میر این بیماری چندین برابر شده که امیدوارم بتوانیم با همراهی مردم این روزهای سخت را پشت سر بگذاریم.

سعیده باباییان، متخصص بیهوشی در خراسان جنوبی امروز پنج شنبه 26 فروردین به خبرنگاران رسانه‌های گروهی اعلام کرد: متاسفانه تخت‌های آی سی یو بیمارستان ولیعصر(عج) در حال پر شدن است.
وی افزود: در بهمن و اسفند تعداد بیماران بستری کم بود، اما متاسفانه از اوایل فروردین رفت و آمدهای خانوادگی، سفرهای غیر ضرور، رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و استفاده کمتر از ماسک باعث افزایش موارد ابتلا به این بیماری شده است.
متخصص بیهوشی افزود: متاسفانه می‌بینیم آی سی یو در حال پر شدن است و بیماران شیب صعودی پیدا کردند و بیشتر بیماران جوان و بدحال که با درگیری بالای ریوی مراجعه می‌کنند که شاید هیچ‌گاه وضعیت ریه آنها به حالت قبل برنگردد و این عوارض تا آخر عمرشان گریبان گیرشان باشد و آنان را اذیت کند.
باباییان بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، عدم حضور در تجمعات، پرهیز از رفت و آمدهای غیر ضرور به ویژه عدم رفت و آمد با خانواده‌هایی که افراد مسن و بیماری زمینه‌ای دارند، تاکید کرد.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today