تسنیم/ رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان بوشهر از توزیع سهمیه شکر، برنج، روغن و گوشت قرمز استان ویژه ماه مبارک رمضان در استان خبر داد و گفت: دو هزار و ۱۰۰ تن برنج و شکر با نرخ مصوب در نقاط مختلف استان در حال توزیع است.

سید حسین حسینی، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه تمامی مایحتاج عمومی مردم استان در ماه مبارک رمضان فراهم شده است، اظهار کرد: در این راستا برنج تایلندی و هندی، شکر، گوشت قرمز و گوشت مرغ در تمامی مراکز تعیین شده در حال عرضه است.
وی از افزوده شدن سهمیه برنج و شکر با قیمت مصوب خبر داد و بیان کرد: قبلاً یک‌هزار و 100 تن سهمیه برنج و شکر ویژه ماه مبارک رمضان برای توزیع در سطح استان بوشهر اختصاص یافته بود که با پیگیری انجام شده یک‌هزار تن دیگر شامل 500 تن برنج و 500 تن شکر بر سهمیه قبلی افزوده شد.
حسینی بیان کرد: در مجموع دو هزار و 100 تن برنج و شکر با نرخ مصوب در نقاط مختلف استان در حال توزیع است.
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه اجناس یاد شده از طریق شبکه توزیع در حال عرضه است، افزود: علاوه بر این 1700 تن روغن خوراکی جذب شده که از طریق فروشگاه‌های مختلف در حال عرضه است.
وی با بیان اینکه برنج تایلندی هر کیلوگرم 12 هزار و 500 تومان و برنج هندی هر کیلوگرم 18 هزار و 500 تومان در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرد، گفت: برنج از طریق فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای، تعاونی ادارات و مراکز خیریه در نقاط مختلف استان بوشهر در حال عرضه است.
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان بوشهر، از تامین و توزیع گوشت قرمز با قیمت هر کیلوگرم 80 هزار تومان خبر داد و تصریح کرد: مرحله نخست سهمیه گوشت قرمز توزیع شده و اکنون مرحله دوم در حال جذب است که در فروشگاه‌های یاد شده توزیع می‌شود.
حسینی با بیان اینکه گوشت مرغ در تمامی فروشگاه‌های مواد غذایی با قیمت مصوب عرضه می‌شود، افزود: قیمت زولبیا بامیه بین 37 هزار تا 38 هزار تومان عرضه می‌شود که در این راستا شکر مورد نیاز قنادان و شیرینی‌فروشی هر کیلوگرم 11 هزار و 500 تومان عرضه می‌شود.
وی بر تداوم توزیع و نظارت بر اقلام معیشتی کالا‌های تقاضای ماه مبارک رمضان تاکید کرد و گفت: فرآیند بازرسی و نظارت بر عرضه کنندگان محصولات مختلف به ویژه کالاهای پرمصرف در عمده و خرده فروشی ادامه دارد.
رئیس سازمان صمت استان بوشهر با بیان اینکه بازدید‌های میدانی و نظارت گشت‌های بازرسی برای حفظ ثبات بازار ادامه دارد، تصریح کرد: بازار گوشت مرغ با توزیع مستمر در فروشگاه‌ها به ثبات رسیده است.
همچنین مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر هم با اشاره به توزیع گوشت مرغ در مراکز عرضه، خاطرنشان کرد: این هفته 170 تن گوشت مرغ در مراکز عرضه توزیع شده است.
احمد جهانگیرلو با اشاره به اینکه جوجه‌ریزی در مرغداری‌ها در اسفند ماه گذشته اکنون گوشت تولیدی آن در حال عرضه به بازار است، تصریح کرد: قیمت مرغ زنده 17 هزار و 100 تومان و برای مصرف کننده 24 هزار و 900 تومان برای هر کیلوگرم تعیین شده است.
وی برخورد با متخلفان را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: مرغداری‌ها که در عرضه گوشت مرغ تعلل و یا مشکلاتی ایجاد کنند سهمیه نهاده دامی آن از طریق سامانه ‌بازارگاه‌ قطع می‌شود.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar