پلیس فتا/ رئیس پلیس فتا استان خوزستان از دستگیری عاملان برداشت غیرمجاز از کارت بانکی شهروندان با اسکیمر خبر داد.

سرهنگ شاهین حسنوند، رئیس پلیس فتا خوزستان در رابطه با این خبر بیان کرد: خانمی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و بیان کرد در حالی که کارت بانکی‌ام در اختیار خودم بوده، مبلغ 100میلیون ریال از حسابم برداشت شده است و حال از پلیس فتا تقاضای رسیدگی دارم. 
وی افزود: پس از ثبت اظهارات شاکی، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت. در بررسی‌های اولیه پس از اینکه مشخص شد که شیوه برداشت از حساب شاکی از طریق دستگاه کارت‌خوان بوده، هویت صاحب کارت‌خوان شناسایی شده و به پلیس فتا احضار شد.
وی در اظهارات خود بیان کرد که از این موضوع بی اطلاع هستم و از کارت خودم نیز برداشت شده است.
این مقام انتظامی بیان کرد: کارشناسان پلیس فتا در ادامه اقدامات خود با بررسی کلیه تراکنش‌ها و خریدهای شاکی و صاحب کارت‌خوان، سرنخ‌ها به مغازه‌ای در یکی از شهرستان‌های استان خوزستان ختم می‌شد که از هر دو کارت بانکی در انجا خرید انجام شده بود.    
سرهنگ حسنوند گفت: با انجام تحقیقات به صورت نامحسوس، کارشناسان پلیس فتا به شاگرد مغازه شک کرده و با هماهنگی مقام قضایی، صاحب مغازه به همراه شاگرد وی دستگیر شده و طی بازرسی از مغازه و منزل متهمان تعداد بسیار زیادی کارت بانکی کپی شده از شهروندان و همچنین تعدادی کارت خام و آماده برای کپی اطلاعات بانکی به همراه مقادیر بالایی دلار از آنها کشف و ضبط شد.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در تحقیقات فنی، متهمان به بزه انتسابی خود اعتراف کرده و اظهار کردند: در شبکه‌های اجتماعی با فردی آشنا شدیم که دستگاه کپی کننده کارت(اسکیمر) می‌فروخت و با عزیمت به تهران دستگاه اسکیمر را با مبلغ بالایی خریداری کرده و آن را در مغازه راه‌اندازی کرده و با آن اقدام به کپی از کارت مشتریان می‌کردیم.
رئیس پلیس فتا استان خوزستان از معرفی متهمان به همراه پرونده به دادسرا جهت تکمیل مراحل قانونی خود خبر داد و به شهروندان توصیه کرد: درهنگام پرداخت با کارت‌خوان، ابتدا بررسی کنید که هیچ‌گونه دستکاری توسط کلاهبرداران روی دستگاه صورت نگرفته باشد و از عدم اتصال وسیله اضافه‌ای به دستگاه مطمئن شوید و حتماً خودتان کارت کشیده و رمز را وارد کنید. همچنین در هنگام خرید از دست‌فروشان تا حد امکان نقدی پرداخت کرده و از دستگاه‌ کارت‌خوان آنها استفاده نکنید.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today