تسنیم/ مدیرکل هواشناسی استان کرمان گفت: میانگین بارش ثبت شده در استان ۳۵.۳ میلی‌متر بوده که نسبت به آمار مشابه سال گذشته بیش از ۷۰ درصدی کاهش داشتیم.

تورج جدیدی، مدیرکل هواشناسی استان کرمان با اشاره به وضعیت بارش‌ها در سال زراعی جاری، اظهار کرد: از ابتدای سال زراعی که از اول مهرماه سال 99 آغاز شده است تاکنون میانگین بارش کشور حدود 41 درصد کمتر از بلندمدت بوده است.
وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال زراعی که شهریور 1400 است این کم بارشی برای کشور جبران نشود، تصریح کرد: امسال یکی از کم‌بارش‌ترین سال‌های 50 سال گذشته برای کشور است.
مدیرکل هواشناسی استان کرمان با اشاره به اینکه استان کرمان نیز همین وضعیت را دارد، عنوان کرد: تاکنون میانگین بارش ثبت شده در استان 35.3 میلی‌متر بوده که نسبت به آمار مشابه سال گذشته کاهش 70 تا 77 درصدی را داریم و نسبت به بلند مدت 46 درصد کاهش پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود کم‌بارشی در استان کرمان در فروردین‌ماه ادامه داشته باشد و بارش اردیبهشت‌ماه تا پایان تابستان در استان در حدود نرمال بلندمدت باشد، گفت: با این وضعیت پیش‌بینی می‌شود حداکثر 11 درصد کم‌بارشی در استان برطرف شود.
جدیدی با اشاره به اینکه در ماه‌های پیش رو افزایش دما را خواهیم داشت، افزود: این افزایش دما نسبت به میانگین بلند مدت در ماه‌های پیش رو تا پایان سال آبی یک تا دو درجه پیش‌بینی می‌شود.
مدیرکل هواشناسی استان کرمان با بیان اینکه بارش‌های سیلابی از طریق پیش‌بینی‌های اقلیمی قابل تشخیص نیست و حداکثر 48 ساعت قبل از وقوع پیش‌بینی می‌شود، گفت: انتظار می‌رود تا پایان سال آبی، استان کرمان همچنان دچار خشکسالی کم سابقه هواشناسی باشد.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar