مهر/ مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه از تغییر ساعت کار مراکز انتقال خون کرمانشاه در ماه مبارک رمضان خبر داد.

پژمان صالحی‌فر، مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه صبح امروز با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان اظهار کرد: افزایش تعداد مبتلایان کرونا در پیک چهارم کاهش ذخایر خونی استان کرمانشاه را به دنبال داشته است و از آنجا که بیماران تالاسمی، سرطانی و مراکز درمانی به خون و فراورده‌های آن نیاز دارند، خون یک نیاز همیشگی محسوب می‌شود.
وی افزود: در روزهای عادی همه روزه به جز روزهای جمعه مراکز اهدا خون استان کرمانشاه از ساعت ۸ صبح تا ۲۰:۳۰ شب فعال هستند و از ابتدای هفته آینده و به مناسبت ماه مبارک رمضان و رفاه حال اهدا کنندگان خون فعالیت مرکز اهدا خون تا ساعت ۱۲ نیمه شب ادامه خواهد داشت.
مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه با اشاره به شرایط قرمز کرونایی در کرمانشاه و منع رفت و آمد شبانه، تصریح کرد: از آنجا که در ساعات روز روزه داران گرامی برای اهدا خون محدودیت دارند، تدابیر ویژه‌ای برای اهدا کنندگانی که در ساعات محدودیت ترددی به مراکز انتقال خون مراجعه می‌کنند در نظر گرفته شده است.
صالحی‌فر ادامه داد: در ستاد ملی کرونا مقرر شده تا شماره پلاک خودروهای اهدا کنندگان خون در ساعات منع تردد به صورت مکتوب به پلیس راهور اعلام شود تا در صورتی که مأموران یا دوربین‌های راهنمایی و رانندگی جریمه‌ای برای آنان ثبت کرده‌اند، بلا اثر شود.
وی خاطر نشان کرد: اهدای خون هر نفر سبب نجات زندگی سه نفر نیازمند به خون خواهد شد و چه بهتر است در شب‌های ماه مبارک رمضان، روزه داران با اهدا خون زندگی افراد نیازمند خون را نجات دهند.
مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه گفت: آمادگی کافی برای پذیرش اهدا کنندگان خون در شب‌های قدر با توجه به افزایش مراجعه کنندگان وجود دارد و مرکز اهدا خون به صورت ویژه فعالیت خواهند کرد.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today