ایرنا/ مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اردبیل گفت: طرح اطعام مهدوی ویژه ماه رمضان از ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۰ در این استان آغاز و به مدت یک ماه نیز ادامه دارد. 

حسین دشتی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اردبیل در آئین آغاز این طرح در امامزاده سید عبدالعزیز(ع) محله نیار اظهار کرد: پویش ایران همدل کمیته امداد امام (ره) اردبیل با همکاری مراکز نیکوکاری و خیران، تعداد ۱۸ آشپزخانه با عنوان "اطعام مهدوی" در سطح استان راه‌اندازی کرده است.
وی با بیان اینکه این آشپزخانه ها تا پایان ماه مبارک رمضان فعالیت خواهد کرد، افزود: هدف از اجرای طرح ملی اطعام مهدوی پخت و توزیع غذای گرم بین افراد و خانواده های نیازمند این استان است. 
وی با بیان اینکه در روز اول ماه رمضان سه هزار و ۵۰۰ پرس غذای گرم در بین نیازمندان استان اردبیل توزیع خواهد شد، اظهار کرد: در مجموع بیش از ۲۰۰ هزار پرس غذای گرم در بین نیازمندان و افراد تحت پوشش این نهاد در استان در طول ماه مبارک رمضان امسال تهیه و توزیع خواهد شد.
او با تاکید بر اینکه تمامی مراحل کمک به نیازمندان با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در حال برگزاری است، بیان کرد: برای پیشگیری از شیوع ویروس منحوس کرونا، در تهیه و پخت غذای گرم تمامی دستور العمل های بهداشتی به دقت رعایت می شود.
وی اضافه کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در سطح جامعه و برای جلوگیری از هرگونه تجمع غذای طبخ شده در آشپزخانه های طرح اطعام مهدوی به درب منزل مددجویان و نیازمندان مناطق محروم و حاشیه‌نشین استان اردبیل ارسال خواهد شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اردبیل گفت: همچنین تهیه ۴۵ هزار سبد و بسته معیشتی و توزیع بین مددجویان و نیازمندان استان و حامی یابی برای فرزندان طرح اکرام و محسنین از جمله برنامه‌های کمیته امداد استان اردبیل در ماه مبارک رمضان است.
 

 

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today