شبستان/ معاون فرهنگی اداره کل اوقاف استان زنجان از اجرای تفسیر قرآن کریم به صورت مجازی و بدون حضور مستمع حضوری خبر داد.

حجت الاسلام موسوی، معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از حضور حجت الاسلام دلیر مفسر قرآن کریم در استان زنجان و اجرای تفسیر قرآن کریم به صورت مجازی و بدون حضور مستمع حضوری خبر داد و گفت: این برنامه در راستای اجرای طرح ضیافت الهی است که از طرح های بسیار مهم و اولویت دار سازمان اوقاف و امور خیریه در ماه مبارک رمضان می باشد.
به گفته حجت الاسلام موسوی، این مفسر به همت مرکز اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه و ستاد عالی کشوری تفسیر، در استان زنجان حضور پیدا می کند و به بیان تفسیر قرآن کریم در بقاع و اماکن متبرکه منتخب استان زنجان از جمله امامزاده حضرت سید ابراهیم(ع) زنجان، حسینیه اعظم زنجان، و زینبیه اعظم زنجان خواهد پرداخت.
وی ادامه داد: به دلیل ادامه داشتن شرایط کرونایی امسال و وضعیت قرمز اکثر مراکز استانها این برنامه به صورت تجمعی نخواهد بود و تنها به صورت ضبط و پخش از طریق رادیو و تلویزیون، رسانه ها و شبکه های اجتماعی خواهد بود.
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان همچنین از استفاده 20 هزار نفر از طرح آرامش بهاری در زنجان خبر داد و افزود:همزمان با ایام نوروز طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه استان به صورت مجازی اجرایی شد.
وی با اشاره به اینکه اجرای طرح آرامش بهاری در نوروز امسال با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به صورت محدود انجام شد، تصریح کرد: این طرح در 9 بقعه اجرایی شد.
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه با توجه به رنگ‌بندی کرونایی آن انجام شد، افزود: در همین راستا در تمام بقاع متبرکه هم محلول ضدعفونی و هم ماسک در اختیار مردم قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه با توجه به شرایط ویروس کرونا حضور مردم مثل سال‌های گذشته نبوده است ولی امسال آماری که داریم نزدیک ۲۰ هزار نفر در امامزادگان و بقاع متبرکه حضور داشتند، اضافه کرد: طرح آرامش بهاری با فعال بودن و برپایی خیمه های معرفت نقش خود را نشان می داد که متاسفانه امسال به دلیل این بیماری خیمه های معرفت تشکیل نشد و به حضور مبلغین در امامزادگان و بقاع متبرکه بسنده شد.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today