فارس/ مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان گفت: در راستای جذب گردشگر، غار کتله‌خور احیا می‌شود.

امیر ارجمند، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی در میراث فرهنگی زنجان اظهار کرد: برای پشتیبانی‌ از فعالان صنایع‌دستی و گردشگری، بخش خصوصی و مانع‌زدایی‌ برای بهبود و رونق تولید باید مقررات اضافی و محدودکننده برداشته شود که یکی از اساسی‌ترین نیازهای این بخش محسوب می‌شود.
وی در ادامه یکی از اقدامات این اداره کل را احیای غار کتله‌خور به عنوان یک مکان گردشگری عنوان کرد و افزود: سال گذشته، مراحل کف­ سازی، تعمیرات سرویس‌های بهداشتی، تعمیرات تأسیسات الکتریکی و مکانیکی، روشنایی معابر، تعمیر و مرمت آلاچیق‌های محوطه، ساماندهی فضا‌های سبز و تصحیح مسیر پیاده راه در غار کتله خور انجام شد تا با گسترش و رشد تسهیلات و زیرساخت‌های گردشگری، مدت‌زمان ماندگاری و همچنین رضایت گردشگران در این مجموعه افزایش یابد.
وی بیان کرد: با توجه به غنای ظرفیت‌های گردشگری در شهرستان خدابنده، بستر مناسبی برای سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری به‌ویژه در غار کتله خور ایجاد شده است؛ که در حال حاضر برای احیا و بهره‌برداری تکمیلی نیازمند ورود بخش خصوصی است.
ارجمند ادامه داد: در حال حاضر با طرح توجیهی، تصمیم درست و کارشناسی شده، جذب سرمایه‌گذار در اولویت است.
شایان ذکر است، این غار از نظر قدمت، وسعت و تعداد طبقات و تنوع در تشکیل قندیل‌ها، از منحصربه‌فردترین غارهای دنیاست که علاوه بر جذب گردشگر، ارزش فوق‌العاده‌ای در مطالعات زمین‌شناسی، سنگ‌شناسی، چینه‌شناسی و فسیل‌شناسی دارد.


آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today