فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی 538 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تا کنون در استان خبر داد.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: 538 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تا کنون در استان شناسایی شد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 577 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند، گفت: در حال حاضر 300 بیمار کرونایی در سنندج، 89 بیمار در سقز، 16 بیمار در مریوان، 53 بیماری در قروه، 53 بیمار در بیجار، 17 بیمار در کامیاران، 19 بیمار در دیواندره، 28 بیمار در بانه، 2 بیمار در بانه بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون 67 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه(آی سی یو) بستری هستند.
رضاعی از مرگ 3 بیمار در 24 ساعت گذشته در استان خبر داد و افزود: آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون  یک‌هزار و 161 نفر بوده است.
به گفته وی، از زمان شیوع کرونا ویروس تا کنون 462 نفر در سنندج، 208 نفر در سقز، 79 نفر در قروه، 72 نفر در کامیاران، 93 نفر در بانه، 68 نفر در دیواندره، 53 نفر در بیجار، 104 نفر در مریوان، 19نفر در دهگلان و  3 نفر در سروآبادجان ‌باخته‌اند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online