ایرنا/ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: در حال حاضر ۹۲ فرد مبتلا به ویروس کرونا به دلیل وخامت حال در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان های استان بستری هستند و در مجموع تعدد افراد بستری در مراکز درمانی نیز به ۵۸۲ تن رسید.

سیدابراهیم سلمانی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی یزد در این باره اظهار کرد: پذیرش روزانه بیماران همچنان در مراکز درمانی سه رقمی است و در شبانه روز گذشته، ۱۵۳ فرد مشکوک به کرونا پذیرش شدند.
وی از مردم خواست شیوع ویروس کرونا را جدی بگیرند، شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت و از برگزاری دورهمی های خانوادگی و از حضورغیرضروری در شهر خودداری کنند. 
وی اشاره ای به فوت افراد مبتلا به بیماری کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته نکرد.            
ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در یزد در اعلامیه‌ شماره ۱۰۵ خود که شامگاه پنجشنبه هفته گذشته در اختیار رسانه ها گذاشت از اعمال محدودیت‌های جدیدی برای پیشگیری از شیوع بیشتر این ویروس در مناطق مختلف استان از روزشنبه برابر بیست و یکم فروردین‌ماه جاری به مدت یک هفته خبر داد.
در راستای مصوبه های جلسه فوق‌العاده ستاد مقابله با کرونا با اعلام آماده باش و هشدار جدی در استان، محدودیت‌های وضعیت قرمز به صورت یکسان در همه شهرهای یزد از این تاریخ اعمال می شود.
در حال حاضر وضعیت هفت شهرستان از ۱۰ شهرستان یزد از لحاظ شیوع کرونا قرمز است.

  
  

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today