ایرنا/ معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: ۱۰ باشگاه ورزشی شهر زنجان از ۱۴ تا ۲۵ فروردین ماه به دلیل انجام فعالیت های تمرینی در شرایط قرمز کرونایی پلمب شده است.

محمدعلی حمزه پور، معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان در این رابطه اظهار کرد: در وهله نخست به باشگاه هایی که به صورت پنهانی فعالیت می کنند تذکر و اخطار داده می شود که در صورت بی توجهی به این امر و تکرار تخلف، درب آنها پلمب می شود که تاکنون نیز به بیش از ۵۰ باشگاه تذکر و اخطاریه داده شده است.
وی بابیان اینکه ویروس کرونا با کسی تعارف و شوخی ندارد و تمامی افراد ازجمله ورزشکاران نیز با کوچکترین غفلت و کم توجهی می توانند دچار این بیماری منحوس شوند، اظهار کرد: همه باشگاهداران همچنین ورزشکاران باید شرایط را به درستی درک کنند چراکه با کوچکترین بی احتیاطی و سهل انگاری در رعایت پروتکل های بهداشتی جانشان در معرض تهدید و خطر قرار می گیرد.
حمزه پور با تاکید براینکه امروز به لحاظ شیوع این بیماری منحوس و کشنده، وضعیت به صورت ویژه، حاد و شکننده است، تصریح کرد: اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان نیز به منظور مقابله و پیشگری از ابتلا فعالان در حوزه ورزش به این بیماری مهلک، نمی تواند اجازه فعالیت تمرین در اماکن و باشگاه های ورزشی را بدهد.   
معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: این اداره کل بر ضرر و زیان باشگاه های ورزشی به دلیل تعطیل بودن فعالیت ها کاملا آگاه و واقف است اما چاره‌ای جز این نیست و بر اساس دستورالعمل های ابلاغی از سوی ستاد کرونا استان زنجان، کلیه اماکن و باشگاه های ورزشی استان تا پایان اعمال محدودیت های کرونایی حق فعالیت نخواهند داشت.
حمزه پور افزود: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲۰۰ مورد بازرسی سرزده از اماکن و باشگاه های ورزشی از سوی ناظرین و بازرسان ذیربط صورت گرفته است، افزود: برای این اداره کل موضوع سلامتی ورزشکاران در اولویت است و انتظار داریم باشگاهداران با عمل به دستورات ستاد مقابله با کرونا و تعطیل کردن فعالیت ها، اجازه دهند تا از پیک چهارم کرونا نیز به سلامت و با حداقل تلفات عبور کنیم.
وی اظهار کرد: این اداره کل به منظور نظارت بر تعطیلی باشگاه ها دارای اکیپ های مشترک با مرکز بهداشت و اداره اماکن نیروی انتظامی است و هم به صورت جداگانه این کار را انجام می دهد.
 
  
  

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today