ایرنا/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: روند افزایشی ابتلا به کرونا در استان خراسان رضوی در بخش بستری، سرپایی و فوتی ها همچنان ادامه دارد.

دکتر مهدی قلیان، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: روز گذشته ۳۴۲ نفر بر اثر کرونا در بیمارستان‌های استان خراسان رضوی بستری شدند که این رقم رشد سه برابری نسبت به ابتدای فروردین ماه داشته است.
وی‌ اضافه کرد: در حال حاضر هزار و ۳۴۴ بیمار کرونایی در بیمارستانهای استان خراسان رضوی بستری هستند در حالی که این میزان در ابتدای سال ۴۸۰ نفر بود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تعداد بستری شدگان ناشی از کرونا در بخش‌های مراقبت های ویژه‌ خراسان رضوی را نیز ۲۸۴ نفر عنوان کرد.
به گفته قلیان، تعداد مراجعان سرپایی با علائم مشکوک کرونا در مراکز جامع سلامت‌ همچنان در حال افزایش است و با کمال تاسف تعداد فوت شدگان نیز ۲ رقمی شده و روند افزایشی دارد.
وی گفت: در حال حاضر ۱۳ شهرستان خراسان رضوی وضعیت قرمز، ۱۵ شهرستان وضعیت نارنجی و پنج شهرستان وضعیت زرد دارند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مردم توصیه کرد ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی هر گونه علائم سرماخوردگی یا گوارشی را کرونا تلقی کنند مگر خلاف آن ثابت شود.
قلیان ادامه داد: تماس با سامانه ۱۹۱ در صورت داشتن علائم مشکوک و مراجعه به موقع به مراکز خدمات جامع سلامت مورد تاکید است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar