فارس/ نفرات برتر این دوره از رقابت‌ها درنخستین مرحله اردوی آماده‌سازی حضور پیدا می‌کنند؛ در این میان ۲ تنیسور البرزی به تیم ملی دعوت شدند.

رقابت‌های انتخابی تیم ملی آقایان به مدت ۶ روز در مرحله مقدماتی و گروهی برگزار شد و با انجام دیدارهای پایانی مسابقات انتخابی، ترکیب نفرات حاضر در اردوی آماده‌سازی تیم ملی مشخص شد.
آخرین روز رقابت‌های انتخابی تیم ملی آقایان با انجام ۸ دیدار باقی‌مانده در زمین‌های مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار شد.
مسابقات انتخابی برای دعوت به اردوی تیم ملی با حضور ٧٣ نفر از از بین برترین‌های این رشته و منتخبین استان‌ها در دور مقدماتی انجام شد.
٢٠ نفر منتخب این رقابت‌ها به ترتیب سید محمدایمان حسینی و محمدعلی ممقانی‌نیا از استان البرز در کنار انوشا شاهقلی، حسام یزدی، سینا مقیمی، محمد مهبد، مهدی سوری،‌ مجتبی صدری، سامیار الیاسی، امیرعلی قوام، علیرضا بهزاد پور و معین محمدی از  تهران، امیر اصلان منتخب و محمد کتیبه از فارس، مهرشاد قفقازی، علی یزدانی، معین محمدی و کیارش رسام نژاد از اصفهان، حامد نواختی و سیاوش شیردل از خراسان رضوی معرفی شدند که در نهایت ۴ نفر برای شرکت در مسابقات جام دیویس اعزام می‌شوند.
اکبر طاهری هدایت تنیسورهای کشورمان در مسابقات دیویس کاپ را بر عهده خواهد داشت این رقابت‌ها از ۱۵ الی ۲۱ شهریور ماه ۱۴۰۰ به میزبانی کشور ترکمنستان برگزار می‌شود.
استقبال و مشارکت نوجوانان و جوانان در سال‌های اخیر نسبت به ورزش تنیس نتایج مثبتی به همراه داشته تا جایی که در رده زیر ۱۴ سال در سطح آسیا و رده زیر ١٨ سال در سطح بین‌المللی دارای رنکینگ هستیم.
این روند با توجه به برنامه‌های سال جاری و تمرینات مداوم بلندمدت چشم‌انداز روشنی از پیشرفت این ورزش را پیش‌رو قرار داده است.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday