تسنیم/ دادیار حقوق عامه دادستانی مرکز سیستان و بلوچستان از شناسایی سه متهم و دستگیری یک نفر از عوامل سرقت دریچه‌های آب و فاضلاب در شهرستان زاهدان خبر داد.

ابوالفضل احمدزاده، دادیار حقوق عامه دادستانی مرکز سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در پی وقوع سرقت‌های متعدد دریچه‌های آب و فاضلاب در ماه‌های اخیر که نزدیک به 400 عدد رسید و لزوم صیانت و حفاظت از اموال‌عمومی و نگرانی از احتمال سقوط وسایل نقلیه و شهروندان در آن گودال‌ها و الزام قانونی و شرعی به حفاظت و حراست از جان و مال مردم، هفته گذشته جلسه‌ای با ضابطان قضایی و مراجع انتظامی شهرستان زاهدان در محل دادستانی برگزار و همه آنها موظف شدند تا با فعال‌سازی گشت‌های مشترک در سطح شهر، نسبت به شناسایی سارقان و تخریب‌کنندگان اموال‌عمومی اقدام کنند.
وی افزود: خوشبختانه با اجرا و افزایش گشت‌های مشترک و شبانه‌روزی، صبح امروز سه نفر از عوامل اصلی سرقت وسایل و دریچه‌های آب و فاضلاب شناسایی و یک فرد مرتبط نیز دستگیر و تحویل مراجع قانونی شد.
احمدزاده با هشدار جدی خطاب به سارقان و شرکای آنها و مالخران، خاطرنشان کرد: دستگاه قضا و شعبه ویژه حقوق‌عامه در پیگیری و شناسایی سارقان و تخریب‌کنندگان اموال عمومی لحظه‌ای درنگ نکرده و نخواهد کرد، چراکه سلب نفع و بهره‌برداری از دریچه‌های آب و فاضلاب، تاسیسات و اموال عمومی نقض آشکار حقوق شهروندان بوده و موجب تضییع حقوق بیت‌المال می‌شود.
دادیار حقوق عامه دادستانی مرکز سیستان و بلوچستان ادامه داد: به تمام مدیران ادارات و موسسات دولتی و غیردولتی نیز اعلام شد تا در حراست و حفاظت از اموال بیت‌المال نهایت دقت و همت را از خود نشان داده و گشت‌های شبانه خود را فعال کنند تا دیگر شاهد این چنین مواردی نباشیم و شهروندان نیز می‌توانند در صورت مشاهده موارد مشابه بلافاصله مراتب را به پلیس 110 اطلاع دهند.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today