فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طی شبانه‌روز گذشته ۱۲۱ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند تا شمار کل بیماران بستری به ۵۸۵ نفر برسد.

شهرام حبیب‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به آمار فوق اظهار کرد: از ۱۲۱ بیمار بستری‌شده جدید، ۷۵ نفر از اردبیل، ۱۰ نفر از پارس‌آباد، ۱۲ نفر از مشگین‌شهر، ۸ نفر از گرمی، ۵ نفر از نمین، ۳ نفر از بیله‌سوار و ۶ نفر از خلخال هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل ادامه داد: همچنین ۱۰۴بیمار مبتلا به کرونا نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.
ادامه سیر صعودی شمار بستری‌ها
حبیب‌زاده بیان کرد: شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل به ۵۸۵ نفر رسید که نسبت به دیروز افزایش ۱۴ موردی داشته و از این تعداد ۷۹ بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند.
وی تصریح کرد: هم‌اکنون شهرستان‌های اردبیل، نمین، مشگین‌شهر، پارس‌آباد، خلخال، سرعین، بیله‌سوار و گرمی در وضعیت قرمز(خیلی پرخطر) و شهرستان‌های اصلاندوز، کوثر و نیر در وضعیت نارنجی(پرخطر) قرار دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل اظهار کرد: از عموم هم‌استانی‌ها درخواست می‌کنیم با توجه به افزایش روزافزون شمار مبتلایان و وجود ویروس کرونای انگلیسی در استان اردبیل، رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله فاصله اجتماعی و استفاده‌ از ماسک را تشدید کرده و در اولویت خود قرار دهند و از ساده‌انگاری کرونا خودداری کنند.


آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today