پایگاه خبری پلیس/ رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: اعضای باند ۴ نفره کلاهبرداری که با جعل مدارک ضمانت اقدام به ۳۲ فقره کلاهبرداری از افراد در اطراف مراکز قضائی استان های تهران و البرز کرده بودند، توسط پلیس آگاهی دستگیر شدند.

سرهنگ محمد نادربیگی، رئیس پلیس آگاهی استان البرز بیان کرد: در پی دریافت اخباری مبنی بر این که خانمی با تشکیل یک باند افرادی را در اطراف مراکز قضایی مستقر کرده و اقدام به شناسایی شهروندان نیازمند گواهی برای ضمانت می کند، بررسی موضوع در دستورکار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری قرار گرفت.
وی افزود: در بررسی های اولیه مشخص شد که این باند با شناسایی افراد نیازمند گواهی ضمانت، خود را به عنوان کارمند ادارات دولتی معرفی کرده و با دریافت مبلغ قابل توجهی از سوژه های خود گواهی های جعلی تهیه و در اختیار آن ها قرار می دهند.
رئیس پلیس آگاهی استان البرز اظهار داشت: بلافاصله کارآگاهان با انجام تحقیقات میدانی و به کارگیری اقدامات پلیسی مخفیگاه همه اعضای باند را در شهرستان های کرج، شهریار و رباط کریم شناسایی کرده و با هماهنگی مقام قضایی هر ۴ نفر آن ها دستگیر شدند.
نادربیگی با اشاره به کشف تعداد زیادی مدارک و مهرهای جعلی از مخفیگاه متهمان تصریح کرد: متهمان تاکنون به ۳۲ فقره کلاهبرداری از این طریق اعتراف کرده و همچنان تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.
وی از شهروندان درخواست کرد تا از اعتماد بی مورد به افراد ناشناس خودداری کرده و از در اختیار قرار دادن مدارک و اموال خود به آن ها پرهیز کنند.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday