تسنیم/ فرماندار دلفان با بیان اینکه "وضعیت کرونایی دلفان مایل به سیاه است" گفت: ظرفیت بستری بیماران نیز رو به اتمام است.

نورالدین درمنان، فرماندار دلفان در رابطه با آخرین وضعیت کرونایی این شهرستان اظهارداشت: وضعیت کرونا در دلفان قرمز و مایل به سیاه است و علی‌رغم اینکه فضاهای دیگری برای بستری بیماران کرونایی مهیا کردیم اما ظرفیت بستری بیماران رو به پایان است و اگر وضع به همین منوال پیش برود به طور یقین با چالش مواجه می‌شویم.
وی افزود: به طور میانگین روزانه بین 70 تا 75 نفر به بیماران کرونایی این شهرستان اضافه می‌شود و روزانه بین 50 تا 60 نفر نیز بستری می‌شوند.
فرماندار دلفان عنوان کرد: در بحث محدودیت‌ها نیز تمامی محدودیت‌ها را اعمال و بازار را کلا تعطیل کرده‌ایم به طوری که تنها مشاغل گروه یک فعالیت دارند.
وی با بیان اینکه هم اکنون نیاز به راه‌اندازی تخت‌های خارج از بیمارستان نداریم بیان کرد: پیگیری‌هایی انجام شد تا توسط سپاه و هلال احمر حدود 30 تخت نقاهتگاهی آماده شود تا در بحث نقاهتگاه مشکلی نداشته باشیم.
درمنان گفت: در بحث محدودیت‌ها دنبال یک راهکار هستیم تا در ادارات کمترین مراجعه کننده را داشته باشیم چون علی‌رغم ایجاد تمامی محدودیت‌ها و تعطیلی بازار، مکان‌هایی همچون دادگستری، بانک‌ها و دفاتر پیشخوان همچنان شلوغ‌اند و این خود سبب شیوع بیشتر ویروس می‌شود.
وی تصریح کرد: یکی از مشکلات در شهرستان دلفان این است که بانک‌ها، دفاتر پیشخوان و دادگستری همچنان شلوغ است و مرتب مراجعه کننده دارند.
فرماندار دلفان گفت: زمانی که یک اداره با نصف یا یک سوم کارمندان فعالیت دارد و تعداد ارباب رجوع نیز همانند سابق است به تبع تجمع همچنان هست بنابراین اگر بنا باشد حجم ارباب رجوع همان باشد پس بهتر است تمامی کارمندان حضور داشته باشند تا تجمعی ایجاد نشود.
وی تصریح کرد: زمانی که تعطیل بر بازار حاکم می‌شود اگر ارباب رجوع نیز یک هفته کار خود را به عقب بیندازند و به ادارات و بانک‌ها مراجعه نکند اتفاق خاصی نمی‌افتد اما از طرف دیگر از شدت انتشار ویروس کاسته می‌شود.

آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy