ایرنا/ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اعلام کرد که با فوت ۱۸ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در این استان به یک هزار و ۷۱۱ نفر رسیده است.

محمد طاهری، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با اشاره به آمار فوق اظهار کرد: تعداد موارد مثبت در بخش سرپایی و بستری استان در ۲۴ ساعت گذشته ۷۶۵ مورد گزارش شده که با احتساب این رقم از ابتدای همه گیری ویروس تاکنون ۴۵ هزار و ۲۶۸ نفر در استان همدان به طور قطعی به کرونا مبتلا شده اند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اضافه کرد: هم اینک شمار بیماران بستری مثبت از ابتدای اپیدمی ویروس کرونا تاکنون به ۱۲ هزار و ۷۱۱ و بیماران سرپایی مثبت به ۳۲ هزار و ۵۵۷ مورد افزایش یافته است.
وی افزود: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های این استان با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته یک هزار و ۳۶۷ مورد بود که ۲۸۴ نفر از مراجعان به بیمارستان ها در بخش عادی بستری شدند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اضافه کرد: در عین حال هم اینک ۲۸ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در بخش آی.سی.یو مراکز درمانی این استان بستری هستند و وضعیت جسمی ۵۱ بیمار وخیم گزارش شده است.
طاهری درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان‌های استان همدان نیز گفت: شمار بیماران کرونایی بستری(از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون) در بیمارستان‌های اسدآباد ۴۷۸ ، بهار ۷۰۹، تویسرکان ۸۱۶، رزن ۵۴۳، درگزین ۲۱۹، فامنین ۲۲۶ و کبودراهنگ ۷۹۴ نفر است.
وی افزود: همچنین تاکنون۲ هزار و ۳۰۷ نفر در ملایر، یک هزار و ۶۰۷ نفر در نهاوند و چهارهزار و ۶۸۴ نفر نیز در شهرستان همدان به این ویروس مبتلا و بستری شده اند.
  
  

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today