باشگاه خبرنگاران/ استاندار هرمزگان، تردد‌های درون استانی را یکی از عوامل اصلی انتشار بیماری کرونا دانست و گفت: در یکی از شهرستان‌های استان، فردی که از خارج کشور بازگشته بود در دیدار‌های خود ۷۰ نفر را مبتلا به کرونا کرد.

فریدون همتی، استاندار هرمزگان اظهار کرد: تردد‌های درون استانی عامل اصلی شیوع کرونا است و مردم باید رفت و آمد به شهر‌ها و روستا‌ها را کاهش دهند و در خانه بمانند.
وی با بیان اینکه فرمانداران با همکاری نیروی انتظامی باید نسبت به کنترل مبادی ورودی شهر‌ها اقدام و نظارت‌ها را تشدید کنند، افزود: عرضه قلیان و تجمع در سواحل شهر بندرعباس ممنوع است و نیروی انتظامی خودرو‌های پارک شده در ساحل را جریمه می‌کند.
همتی بر اجرای دقیق محدودیت‌های کرونایی در سطح استان تاکید کرد و افزود: برگزاری هرگونه تجمع از جمله مراسم عروسی و عزا نیز در سطح استان ممنوع است و با افراد خاطی برخورد قانونی خواهد شد.
استاندار هرمزگان با بیان اینکه افرادی که علائمی از بیماری کرونا دارند، باید خود را قرنطینه کنند، گفت: اگر نتیجه آزمایش فردی طبق مستندات مثبت باشد، اما نسبت به رعایت شرایط قرنطینه اقدام نکند و در جامعه حضور پیدا کند، دستگاه قضایی بر اساس قوانین تعریف شده با این افراد برخورد قاطع خواهد کرد.
وی افزود: با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در سطح استان رعایت دقیق شیوه نامه‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی ضروری است.
همتی گفت: مردم از برگزاری هرگونه دورهمی و افطاری دادن در ماه رمضان خودداری کنند.
استاندار هرمزگان، ترددهای درون استانی را یکی از عوامل اصلی انتشار بیماری کرونا دانست و عنوان کرد: به عنوان نمونه در یکی از شهرستان های هرمزگان، یک فرد که از خارج کشور بازگشته بود، در دیدار با خانواده و اقوام، موجب ابتلای ۷۰ نفر به ویروس کرونا شد.
وی با اشاره به اینکه در شهرستان‌های قرمز استان شامل بندرعباس، قشم، بندرخمیر، بندرلنگه، پارسیان و میناب فعالیت مشاغل سطح ۲، ۳ و ۴ ممنوع است، افزود: در این شهرستان‌ها ۵۰ درصد کارکنان ادارات ارائه دهنده خدمات ضروری و دستگاه‌های مرتبط با ماموریت‌های اساسی و مدیریت شهری باید به صورت حضوری فعالیت کنند و ۵۰ درصد نیز دورکاری انجام دهند و در سایر ادارات نیز یک سوم کارکنان به صورت حضوری در محل کار حضور خواهند داشت و دو سوم کارکنان نیز به صورت دورکاری فعالیت خواهند کرد.
همتی گفت: در شهرستان‌های نارنجی استان شامل حاجی‌آباد، رودان و جاسک نیز فعالیت مشاغل سطح ۳ و ۴ ممنوع است و در این شهر‌ها دوسوم کارکنان ادارات ارائه دهنده خدمات ضروری و دستگاه‌های مرتبط با ماموریت‌های اساسی و مدیریت شهری باید به صورت حضوری فعالیت کنند و یک سوم کارکنان نیز دورکاری انجام دهند و در سایر ادارات نیز ۵۰ درصد کارکنان به صورت حضوری در محل کار حضور خواهند داشت و ۵۰ درصد نیز به صورت دورکاری فعالیت خواهند کرد.
استاندار هرمزگان افزود: ورود خودرو‌های شخصی با پلاک غیر بومی نیز به شهر‌های قرمز و نارنجی ممنوع است و خودرو‌های شخصی با پلاک بومی هم حق خروج از این شهر‌ها را ندارند.
وی گفت: در شهرستان‌های زرد استان شامل ابوموسی، بستک، بشاگرد و سیریک فعالیت مشاغل سطح ۴ ممنوع است و در این شهر‌ها همه کارکنان ادارات ارائه دهنده خدمات ضروری و دستگاه‌های مرتبط با ماموریت‌های اساسی و مدیریت شهری باید به صورت حضوری فعالیت کنند و در سایر ادارات نیز یک سوم نیرو‌ها دورکاری انجام خواهند داد.
همتی افزود:واحد‌های صنفی اگر محدودیت‌های کرونایی را رعایت نکنند، پلمب خواهند شد.
استاندار هرمزگان گفت: تردد شبانه خودرو‌ها نیز در تمامی شهرستان‌های استان هرمزگان از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد ممنوع است.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today