تسنیم/ رئیس پلیس فتا استان یزد از شناسایی و دستگیری شخصی که از طریق نرم افزار(اپلیکیشن) رسیدساز جعلی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان یزدی می‌کرد خبر داد.

سرهنگ مرتضی ابوطالبی، رئیس پلیس فتا استان یزد در این باره توضیح داد: مرد جوانی به پلیس فتا یزد مراجعه کرد و مدعی شد پس از درج آگهی فروش یک دستگاه موتور سنگین در یکی از سایت‌های واسطه‌گر، مورد کلاهبرداری اینترنتی قرار گرفته است، لذا رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.
وی افزود: خریدار با ارائه یک رسید بانکی در موبایلش که نشان می‌داد پول به حساب شاکی واریز شده است مدعی می‌شود که وجه کالا معادل یک میلیارد و 470 میلیون ریال از طریق برنامه آپ به حساب فروشنده واریز کرده است و در نهایت کالای مورد نظر را پس از نوشتن قول نامه تحویل می‌گیرد ولی پس از گذشت چند ساعت شاکی متوجه می‌شود که پولی به حسابش واریز نشده است.
رئیس پلیس فتا استان یزد داد: برابر اظهارات شاکی و بررسی‌های فنی به عمل آمده مشخص شد متهم از طریق برنامه نرم افزاری رسید ساز جعلی اقدام به کلاهبرداری از قربانی کرده است که با اقدامات فنی و شگرد‌های خاص پلیسی متهم شناسایی و پس از هماهنگی قضایی دستگیر و به پلیس فتا انتقال داده شد.
این مقام سایبری گفت: متهم ابتدا منکر هر گونه جر می‌شد اما در نهایت پس از مواجهه ‌شدن با مستندات و مدارک جمع‌آوری شده از سوی کارشناسان به جرم خود اعتراف کرد.
ابوطالبی در این باره گفت: با توجه به تغییر شیوه‌های سرقت و به وجود آمدن انواع کلاهبرداری‌های جدید در مراودات روز مره، شهروندان می‌بایست ضمن هوشیاری لازم، سامانه پیامکی حساب‌های بانکی خود را همواره فعال کنند تا با دریافت پیامک از طرف بانک مربوطه از انجام عملیات بانکی مورد نظر اطمینان حاصل کنند.
رئیس پلیس فتا استان یزد از عموم مردم خواست تا هشدارهای پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت مواجهه با موارد مشکوک موضوع را سریعاً از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی با ما در ارتباط بگذارند.


 

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today