باشگاه خبرنگاران/ رئیس اتحادیه قنادان زنجان گفت: با گذشت پنج روز از ماه رمضان هنوز قیمت زولبیا و بامیه در زنجان نهایی نشده است.

رسول محمدی، رئیس اتحادیه قنادان زنجان با بیان اینکه هنوز توافقی در زمینه قیمت زولبیا و بامیه برای رمضان امسال در زنجان صورت نگرفته، اظهار کرد: قیمت پیشنهادی ما ۴۵ هزار تومان برای هر کیلوگرم زولبیا و بامیه است که سازمان صمت زنجان با این قیمت موافقت نکرده و قیمت ۳۳ هزار تومان را پیشنهاد داده که با توجه به افزایش هزینه‌های مواد اولیه این قیمت به هیچ وجه برای قنادان زنجانی صرفه اقتصادی ندارد.
او با اشاره به اینکه اقلام مورد نیاز پخت زولبیا نسبت به پارسال ۱۰۰ درصد افزایش داشته است، افزود: پارسال شکر کیلویی ۶ هزار و ۵۰۰ تومان بود که امسال ۱۳ هزار تومان به فروش می‌رسد، قیمت روغن مایع نیز از ۸ هزار و ۷۰۰ تومان در سال گذشته به ۲۷ هزار تومان رسیده است.
رئیس اتحادیه قنادان استان زنجان ادامه داد: قیمت جعبه شیرینی هم پارسال کیلویی ۱۹ هزار تومان بود، اما اکنون کیلویی ۲۹ هزار تومان است که با هزینه نایلون، نخ و منگنه، قیمت تمام شده برای هرکیلوگرم جعبه به  حدود ۴۰ هزار تومان می‌رسد.
محمدی گفت: حقوق کارگران قنادی  نیز نسبت به پارسال ۴۰ درصد افزایش یافته است.
او بابیان اینکه باوجود این افزایش هزینه ها قیمت زولبیا و بامیه در استان زنجان پایین‌تر از استان‌های دیگر است، افزود: امیدواریم هرچه زودتر توافقی در زمینه قیمت زولبیا و بامیه صورت بگیرد تا شاهد تخلف و نابسامانی در قیمت‌ها نباشیم.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today