ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کهگیلویه و بویراحمد گفت: پنج هزار و ۶۰۰ دوز واکسن کرونا امروز یکشنبه به این استان وارد شد.

پرویز یزدان‌پناه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: تزریق واکسن کرونا از امروز برای کادر بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، کادر بهداشت و درمان مراکز خصوصی، جانبازان ۵۰ تا ۷۰ درصد و نیروهای اورژانس این استان آغاز خواهد شد.
وی با اشاره به افزایش بی‌سابقه آمار بیماران کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد، افزود: این استان از اواسط اسفندماه ۱۳۹۹ وارد چرخه افزایشی مبتلایان به کرونا شده و پیک دوم در آن آغاز شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: روند افزایشی مبتلایان به کرونا در تمامی نقاط کشور مشاهده می ‌شود اما این استان به مراتب زودتر از دیگر مناطق وارد پیک دوم شد.
یزدان پناه عنوان کرد: امید است با همکاری مردم کهگیلویه و بویراحمد بتوان در هفته های آینده از پیک دوم بیماری کرونا عبور کرده و روند مبتلایان به این بیماری در استان نزولی شود.
وی ابراز داشت: با افزایش آمار مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد حدود ۲۰ درصد افراد درگیر نیاز به خدمات بیمارستانی دارند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کهگیلویه و بویراحمد گفت: افزایش تعداد بیماران بستری منجر به افزایش تعداد مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا در این استان می شود.
یزدان پناه اظهار کرد: ظرفیت ‌های درمانی هر استان برای مقابله با بیماری کرونا محدود بوده و کهگیلویه و بویراحمد نیز از استان های پیشرفته کشور نیست و ظرفیت درمانی محدودی دارد.
وی افزود: مردم کهگیلویه و بویراحمد باید برای رعایت مسائل بهداشتی همکاری کنند زیرا در غیر این صورت اتفاقات ناگواری را تجربه خواهند کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بزرگترین مشکل این استان در بحران کرونا برگزاری تجمع های عروسی و ترحیم است.
یزدان پناه عنوان کرد: تجمع ها و دورهمی ها عامل اصلی انتشار بیماری کرونا در کهگیلویه و بویراحمد بوده و از مردم این استان درخواست می‌ شود از فضای مجازی برای ارتباط های خود استفاده کرده و به هیچ وجه در تجمع ها حضور نیابند. 
وی ابراز داشت: در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا مقرر شد که تمامی مراسم های عزاداری با تعداد مشخص حداکثر ۳۰ نفر برگزار شده و آیین های تشییع جنازه نیز از ساعت هفت تا ۱۰ صبح انجام شود. 
یزدان پناه گفت: افرادی که در کهگیلویه و بویراحمد از این قانون سرپیچی کنند علاوه بر برخورد جدی با آنان به مراجع قانونی نیز معرفی می شوند. 
وی اظهار داشت: هم اینک ۷۵۰ تخت برای بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد در نظر گرفته شده که از این تعداد ۵۵۰ تخت اشغال شده و  امید است با همکاری مردم استان نیازی به فعال کردن تخت های بیشتر نباشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کهگیلویه و بویراحمد افزود: مقرر شده پس از این مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد که مشکل تنفسی و کاهش اکسیژن خون ندارند به صورت سرپایی درمان و بنا به تشخیص پزشک داروی رندیسیور دریافت کنند تا نیازی به بستری آنان نباشد. 

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today