ایرنا/ مسوول روابط عمومی بیمه سلامت کردستان گفت: با توجه به استقرار سامانه نسخه الکترونیک در تمام مراکز درمانی استان، چاپ دفترچه‎‌های کاغذی بیمه سلامت در این استان از اول اردیبهشت متوقف می‌شود.

افشین نصری، مسوول روابط عمومی بیمه سلامت کردستان اظهار کرد: با توجه به استقرار سامانه نسخه الکترونیک در تمام مراکز درمانی استان و در راستای اجرای بند"ج" و "ز" تبصره ۱۷ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و پیرو ابلاغیه شماره ۴۵۵۲۰۰‏/۹۹ مورخ ۱۱ اسفند سال 1399 سازمان بیمه سلامت ایران برنامه" کاهش کاربرد و حذف تدریجی دفترچه‌های درمانی" در دستور کار ادارات بیمه سلامت قرار گرفت.
وی افزود: براساس برنامه زمان‌بندی، تعیین شده چاپ دفترچه‌های بیمه سلامت صندوق همگانی(بیمه رایگان) از ابتدای اردیبهشت،صندوق روستاییان از ابتدای خرداد و سایر صندوق‏‌ها(کارمندی‌، سایر اقشار و ایرانیان) از ابتدای تیر متوقف خواهد شد.
مسوول روابط عمومی بیمه سلامت کردستان با بیان اینکه برای اطمینان خاطر و آگاهی بیمه‏‌شده از وضعیت بیمه‏‌ای خود، برگ مشخصات حاوی اطلاعات هویتی بیمه‌‏شده در اختیار وی قرار می‏‌گیرد، گفت: در این زمینه اطلاع‏‌رسانی و هماهنگی لازم با دفاتر پیشخوان طرف قرارداد، موسسات بیمه‏‌گذار و مراکز درمانی انجام شده است.
نصری یادآور شد: صورت قطع و اختلال در بستر اینترنت و عدم امکان نسخه‏‌نویسی به صورت الکترونیکی، استفاده از سربرگ مراکز درمانی با درج کد ملی، نام و نام خانوادگی بیمار و تاریخ ویزیت توسط پزشک در چارچوب این دستورالعمل مجاز است.
وی اضافه کرد: بر این اساس داروخانه‌‏ها و مراکز پاراکلینیک نیز مکلف به پذیرش و ارائه خدمات به این بیمه‏‌شدگان مبتنی بر قرارداد با سازمان بیمه سلامت ایران هستند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online