ایرنا/ مدیر بیمارستان شهیدبهشتی همدان از راه اندازی کلینیک تنفسی کووید۱۹ در این بیمارستان با ظرفیت ۱۵ تخت و حضور پزشک مقیم خبر داد و گفت: این کلینیک در تمامی روزهای هفته آماده پذیرش بیمار و ارائه خدمات درمانی مناسب به مراجعه کنندگان است.

علیرضا جمالی، مدیر بیمارستان شهید بهشتی همدان با اعلام این خبر اظهار کرد: با راه اندازی کلینیک تنفسی در بیمارستان شهید بهشتی، کار مراقبت از بیمار با انجام تشخیص و اقدامات اولیه در منزل انجام می شود که این امر موجب کاهش ۲۰ درصدی بار ترافیکی بیماران بستری در بیمارستان شده است.
وی اظهار کرد: این کلینیک به منظور کاهش بار بستری بیماران و سرعت بخشیدن به روند درمان بیماران کرونایی راه اندازی شده به نحوی که در سه روز گذشته به ۹۰ مراجعه کننده خدمات درمانی مناسب و موردنیاز ارائه شده است.
مدیر بیمارستان شهید بهشتی همدان  ادامه داد: بیمارانی که بدحال نبوده و نیاز به ماندن در بیمارستان ندارند و یا بیمارانی که مدتی در بیمارستان بستری بوده و به وضعیت ثبات رسیده اند، می توانند خدمات درمانی و داروهای ضروری موردنیاز برای ادامه درمان کرونا را از این کلینیک دریافت کنند.
جمالی گفت: شهروندان مبتلا به کرونا که با هماهنگی و نظر پزشک معالج مایل به بستری در بیمارستان نیستند می‌توانند با در دست داشتن نتیجه مثبت تست کرونا و سی.تی.اسکن ریه و دستور دارویی پزشک معالج به کلینیک مراجعه و خدمات درمانی خود را بر اساس پروتکل های اعلامی وزارت بهداشت دریافت کنند.
به گفته وی، با راه اندازی خدمات کلینیک تنفسی بیمارستان و همچنین مراقبت در منزل ، بار ترافیک بیماران بستری در بیمارستان حدود ۲۰ درصد کاهش یافته و از ظرفیت تخت های خالی برای بستری بیماران بدحال استفاده می شود.
تمامی شهرستان های استان همدان در شرایط قرمز کرونایی قرار دارند و از ابتدای همه گیری ویروس تاکنون ۴۵ هزار و ۲۶۸ نفر در این استان به طور قطعی به کرونا مبتلا شده اند. 


  
  

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today