ایسنا/ معاون استاندار اصفهان گفت: استفاده از ظرفیت ورزشگاه‌ها برای بستری کردن بیماران مبتلا به کرونا در غرب اصفهان صحت ندارد، چراکه هنوز ظرفیت بیمارستان‌های استان تکمیل نشده است.

حجت‌الله غلامی، معاون استاندار اصفهان با بیان اینکه وضعیت استان اصفهان همچنان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد، اظهار کرد: تعداد بیماران بستری و مبتلایان به کرونا در این استان با افزایش ۶ برابری نسبت به اسفند ماه سال گذشته رو به رو بوده است.
وی با بیان اینکه با توجه به شرایط فعلی همچنان محدودیت‌های هوشمند کرونایی که دارای پنج بند است در این استان ادامه دارد، افزود: در صورت تغییر رنگ شهرها در زمینه شیوع کرونا محدودیت‌ها متناسب با رنگ بندی اعمال خواهد شد.

میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اصفهان به ۷۵ درصد رسید
سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان اصفهان به ۷۵ درصد رسیده است، تصریح کرد: چنانچه روند کنترل محدودیت‌ها به همین روند ادامه داشته باشد به ۹۵ درصد رعایت پروتکل‌ها طی دو هفته آینده خواهیم رسید.
وی در خصوص پر شدن ظرفیت بیمارستان‌ها به ویژه در غرب استان و استفاده از فضای ورزشگاه‌ها برای بستری بیماران، ابراز کرد: هنوز به حدی نرسیده‌ایم که بخواهیم از ظرفیت ورزشگاه‌ها برای بستری بیماران در استان استفاده کنیم.

امکان جابه‌جایی مبتلایان کرونا بین شهرستان‌ها وجود دارد
غلامی با بیان اینکه در حال حاضر دو دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و علوم پزشکی کاشان در صدد راه‌اندازی بیمارستان‌های جدید هستند، ادامه داد: پس از آن از ظرفیت بیمارستان‌های خصوصی و خیریه‌ای استفاده خواهیم کرد.
وی اضافه کرد: همچنین باید توجه داشت که بیمارستان‌های صحرایی در استان راه‌اندازی شده و هیچ بیماری روی زمین نمانده است.
معاون استاندار اصفهان با بیان اینکه دانشگاه‌های علوم پزشکی استان شرایط برای جابه جایی بیماران بین شهرستان‌ها را نیز فراهم کرده‌اند، ادامه داد: چنانچه ظرفیت بیمارستان‌ها در شهرستانی تکمیل شود می‌توان بیمار جدید را به شهرستان‌های اطراف منتقل کرد.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today