باشگاه خبرنگاران/ معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت:موضوع ایجاد شش شهرک صنعتی جدید در کردستان مورد بررسی قرار گرفت.

خالد جعفری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان با بیان اینکه کردستان ظرفیت‌های مطلوبی در حوزه صنایع دستی دارد و باید از این ظرفیت‌ها به نحو مطلوب استفاده کرد، اظهار کرد: امسال طرح هدف گردشگری در ۳۶ روستای استان اجرایی می‌شود و ما تلاش می‌کنیم علاوه بر آموزش و پشتیبانی بتوانیم تسهیلات مناسب و کم بهره را به این سمت سوق دهیم.
وی فعال کردن خانه خلاق صنایع دستی را یکی از مصوبات جلسه برشمرد و گفت: با فعال شدن خانه خلاق صنایع دستی می‌توان به تولیدات بهتر وبیشتر امیدوار بود ودر کنار آن نیز می‌توان به بازار‌های فروش و ایجاد ارزش افزوده فراوانتر چشم دوخت.
جعفری اضافه کرد: گسترش صنایع دستی در شهر‌ها و استفاده از این ظرفیت که اشتغال مناسبی نیز در پی دارد از جمله برنامه‌های در دست اجرا در این بخش خواهد بود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان در بخش دیگری از سخنان خود دومین مسئله حایز اهمیت برای تولید و افزایش اشتغال استان را توجه خاص و ویژه به شهرک‌های صنعتی عنوان کرد و گفت: در جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان کردستان موضوع ایجاد شش شهرک صنعتی جدید در سطح استان مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد در مدت زمان یک هفته ارزیابی‌ها و امکان سنجی برای واگذاری صورت بگیرد.
وی اضافە کرد: بعضی از شهرک‌های صنعتی موجود استان نیز دارای مشکلات زیرساختی هستند که در این رابطه نیز تصمیماتی اتخاذ شد.
جعفری افزود: برخی نهاد‌ها و سازمان‌ها نظیر جهاد سازندگی قدیم اراضی را در اختیار دارند که مقرر شد این اراضی در اختیار شرکت شهرک‌ها جهت الحاق و فاز‌های توسعه‌ای قرار بگیرد.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online