باشگاه خبرنگاران/ معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان گفت: مکان موردنیاز برای ساماندهی کارگران فصلی ساختمانی سنندج در هفته کار و کارگر امسال به انجمن صنفی این قشر واگذار می‌شود.

خالد جعفری، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان با تاکید بر اختصاص مکانی برای استقرار کارگران فصلی ساختمانی و ساماندهی این قشر گفت: این دغدغه از گذشته وجود داشته و از زمان شهرداران گذشته هم پیگیری شده، اما به نتیجه نرسیده است که شهرداری کنونی موظف هست این مکان را به کارگران شهر سنندج اختصاص دهد.
وی افزود: از هفته آینده که هفته کار و کارگر شروع می‌شود شهرداری سنندج مکان لازم را در اختیار انجمن صنفی کارگران ساختمانی قرار دهد و این مکان به بهره‌برداری برسد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با بیان اینکه دغدغه ما رعایت شان کارگران است، عنوان کرد: روابط سنتی گذشته در مورد جامعه کارگری اکنون جوابگو نیست و با توجه به نیاز روز بازار لازم است که در این زمینه تحول ایجاد شود.
جعفری ادامه داد: ساماندهی کارگران فصلی در بخش‌های مختلف اعتماد و اطمینان بیشتر را هم در پی دارد و علاوه بر شهرداری سنندج، دیگر شهر‌های استان هم پیگیری کنند تا مکان مورد نیاز به کارگران فصلی ساختمانی آن‌ها اختصاص یابد.
وی در مورد عدم تشکیل شورای اسلامی کار در چند واحد بزرگ صنعتی استان از جمله کارخانه لاستیک بارز، پتروشیمی، تراکتورسازی، شیر و خورشید زریوار اظهار داشت: این واحد‌ها حق و حقوق و مزایای کارگران را به خوبی پرداخت می‌کنند پس نگرانی از تشکیل شورای اسلامی کار نباید وجود داشته باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان با بیان اینکه این واحد‌ها مکلف به تشکیل شورای اسلامی کار هستند، افزود: در تشکیل شورای اسلامی کار باید با تدببر برخورد شود و برخورد‌های چکشی نباید صورت گیرد.
جعفری یادآور شد: ما مشتاق هستیم که ارتباطات بین دولت و تشکلات کارگری بیشتر شود تا مسایل و مشکلات کارگران و کارفرمایان در فضای خوب و منطقی بررسی و حل و فصل شود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online