ايرنا/ فرماندار خلخال از افزايش ۱۰ برابري آمار بستري کرونا در بيمارستان اين شهر خبر داد.

فريدون بابايي، فرماندار خلخال با بيان اينکه هم اکنون آمار بستري در بيمارستان امام خميني از يک نفر در روز به ۱۰ نفر افزايش يافته، اظهار کرد: اين ميزان از ابتلا و بستري بيشترين تعداد از آغاز شيوع کرونا در اين منطقه محسوب مي‌شود. 
وي با اشاره به افزايش  شمار مراجعان سرپايي به مراکز ۱۶ و ۲۴ ساعته خلخال اظهار کرد:ميانگين مراجعان به بيمارستان و مراکز پيش بيمارستاني ۳۰ نفر بوده و علاوه بر افزايش آمار بستري در بيمارستان در حال حاضر بيش از ۸۰۰ کرونايي در منازل خود در قرنطينه خانگي هستند.
فرماندار خلخال گفت: علاوه بر راه اندازي بخش‌هاي دوم و سوم براي پذيرش مبتلايان کرونا در تنها بيمارستان خلخال، محلي براي راه اندازي بيمارستان صحرايي آماده شده و در صورت لزوم از اين محل براي بستري و درمان مبتلايان استفاده خواهد شد.
بابايي بيان کرد: همکاري بازاريان در اجراي طرح اعمال محدوديت‌هاي کرونايي در اين شهرستان موجب شده تا خلخال شاهد کمترين تخلفات صنفي در اين زمينه بوده و رتبه آخر کشور را از لحاظ ثبت تخلفات صنفي به خود اختصاص دهد.
فرماندار خلخال مقاومت برخي از مبتلايان به کرونا در روستاها، ترويج طب سنتي از سوي فعالان فضاي مجازي و حتي انکار وجود کرونا از سوي برخي افراد را از جمله چالش‌هاي موجود در کنترل کرونا اعلام کرد و افزود: به عنوان نمونه خودداري سه روستايي مبتلا به کرونا از بستري در بيمارستان اخيرا منجر به مرگ هر سه نفر آنها در اين شهرستان شد.

 
  
  

آخرين خبر اردبيل در اينستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today