صدا و سيما/ معاون آموزش و پژوهش هلال احمر استان قم از برگزاري ۵ دوره آموزش همگاني رايگان به صورت مجازي براي مقابله با ويروس کرونا خبر داد.

حسيني معاون آموزش و پژوهش هلال احمر استان قم برگزاري دوره‌هاي آموزش مجازي در موج چهارم کرونا را ضروري دانست و اظهار کرد: دوره‌ها با عناوين خانواده آماده در کرونا، پيشگيري و دانستني‌هاي ضروري ويرورس کرونا، مراقبت از بيماران کرونايي در منزل، آرامش بخشي ذهن و روان براي مقابله با کرونا و پيشگيري و مراقبت‌هاي کرونا ويژه ناشنوايان براي استفاده عموم به صورت رايگان راه اندازي شده است.
وي جديد‌ترين دوره آموزش مجازي راه اندازي شده را مراقبت از بيماران کرونايي در منزل عنوان کرد و افزود: سر فصل‌هاي اين دوره شامل تغذيه کرونايي، بهداشت محيط، بهداشت فردي، نکات بهداشتي دوره قرنطينه به صورت مجازي و رايگان آموزش داده مي‌شود.
معاون آموزش و پژوهش هلال احمر از ارائه آموزش‌هاي اين دوره‌ها در قالب متن، فيلم، پويانمايي و تصوير خبر داد و افزود: علاقه‌مندان با مراجعه به صفحه جمعيت هلال احمر استان قم به آدرس qom.rcs.ir يا از طريق صفحه معاونت آموزش و پژوهش جمعيت هلال احمر با آدرس ert.rcs.ir در اين دوره ها شرکت کنند.
حسيني با تاکيد بر اينکه بسياري از افراد ترجيح مي‌دهند در خانه بيماران خود را قرنطينه کنند گفت: هدف از برگزاري دوره‌ها ارتقا معلومات افراد و کاستن از بار فشار مراکز درماني در موج چهارم کرونا و بهبودي سريع‌ مبتلايان به کرونا است.
معاون آموزش و پژوهش جمعيت هلال احمر استان افزود: افراد پس از گذراندن اين دوره گواهينامه‌هاي رايگان دوره‌هاي جمعيت هلال احمر را دريافت خواهند کرد.

آخرين خبر قم در اينستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday