تسنيم/ رئيس سازمان حمل بار و مسافر شهرداري بجنورد گفت: نرخ مصوب کرايه تاکسي‌ها در بجنورد ۳۰ درصد افزايش يافت که به دليل رعايت پروتکل‌ها و کاهش تعداد مسافرين ۲۵ درصد هم به اين نرخ افزوده مي‌شود.

حميدرضا شافعي، رئيس سازمان حمل بار و مسافر شهرداري بجنورد با اشاره به تغيير قيمت کرايه تاکسي و حمل و نقل درون شهري در مرکز خراسان شمالي اظهار کرد: نرخ کرايه تاکسي‌هاي دورن شهري 30 درصد از ابتداي ارديبهشت ماه افزايش داشته است.
وي افزود: با توجه به لزوم رعايت پروتکل هاي بهداشتي در وسايل نقليه عمومي حمل و نقل درون شهري علاوه بر 30 درصد افزايش مصوب٬  25 درصد نيز به نرخ مصوب اضافه مي‌شود.
رئيس سازمان حمل بار و مسافر شهرداري بجنورد گفت: براي اين که پروتکل‌هاي بهداشتي رعايت شود، رانندگان تاکسي به جاي 4 نفر٬ 3 مسافر را سوار مي کنند. به همين دليل 25 درصد افزايش کرايه تقسيم بر 4 و 3 سهم از مسافران و يک سهم از خود راننده دريافت مي‌شود.
شافعي ادامه داد: نرخ کرايه اتوبوس‌هاي درون شهري هم از 700 به هزار تومان با کارت بليت تغيير کرده و اگر فردي هم کارت بليط نداشت بايد هزار و 300 تومان به طور نقدي پرداخت کند.
افزايش 55 درصدي نرخ کرايه تاکسي درون شهري و بيش از 35 درصدي نرخ کرايه اتوبوس در بجنورد انتقاداتي را از سوي شهروندان مرکز استان خراسان شمالي در پي داشته و از سوي مقابل رانندگان مسايل نقليه عمومي هم معتقد هستند با اين نرخ‌ها هم مشکلات هزينه‌هاي آنان جبران نخواهد شد.


آخرين خبر خراسان شمالي در اينستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today