صدا و سيما/ مجرمان سايبري بار ديگر به وسيله ترفند برنده شدن در قرعه کشي، ۵۰۰ ميليون ريال از يک شهروند يزدي کلاهبرداري کردند.

سرهنگ مرتضي ابوطالبي، رئيس پليس فتاي استان يزد در اين باره گفت: مجرمان سايبري با سوء‌استفاده از ناآگاهي مردم با برقراري تماس با شهروندان خود را مجري برنامه‌هاي راديويي و تلويزيوني معرفي کرده و با ترفند‌هاي مختلف اقدام به خالي کردن حساب بانکي شهروندان مي‌کنند. 
وي افزود: اين مجرمان با عناويني مانند اينکه شما برنده قرعه کشي بانک‌ها و موسسات مالي، مسابقات راديويي و تلويزيوني، سفر هديه به زيارت اماکن مقدس شده‌ايد، اقدام به فريب شهروندان کرده و حساب شهروندان را خالي مي‌کنند.
رئيس پليس فتاي استان يزد تصريح کرد: مجرمان سايبري پس از جلب اعتماد شهروندان از طريق ترفند‌هاي مختلف کد ارسالي به شماره تماس آن‌ها را دريافت کرده و سپس با فعال نمودن اپليکيشن‌هاي بانکي به حساب آن‌ها دسترسي پيدا کرده و اقدام به انتقال غيرمجاز وجوه به صورت اينترنتي مي‌کنند.
ابوطالبي ادامه داد: در حال حاضر از اين شيوه بسيار استفاده مي‌شود و متأسفانه در هفته جاري يکي از شهروندان به دليل اعتماد بيش از حد، اطلاعات بانکي و شخصي خود را در اختيار مجرمان قرار داده و مبلغ ۵۰۰ ميليون ريال از حساب وي سرقت شده است.
وي اظهار کرد: با توجه به افزايش کلاهبرداري‌هاي اينترنتي، شهروندان بايد توجه کنند که براي دريافت جايزه نيازي به حضور در پاي دستگاه عابربانک و يا فعال‌سازي برنامه‌هاي بانکي و ارسال اطلاعات محرمانه کارت بانکي و کد‌هاي دريافتي از طريق پيامک نيست و اينگونه تماس‌ها قطعا کلاهبرداري است.
ابوطالبي خاطرنشان کرد: کاربران براي جلوگيري از هرگونه کلاهبرداري بايد از ارائه اطلاعات مالي و بانکي خود از قبيل شماره حساب، شماره کارت و اعلام رمز آن‌ها به افراد غيرخودداري کنند.

 
 

آخرين خبر يزد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today