ايلنا/ رئيس دامپزشکي نيشابور از ضبط و معدوم سازي ۲۰۰ کيلوگرم گوشت چرخ‌کرده منجمد و فاسد که در يخچال هاي يک رستوران بين راهي جاده نيشابور- سبزوار نگهداري مي‌شد، خبر داد.

علي سليماني، رئيس دامپزشکي نيشابور گفت: پيرو گزارش مردمي مبني بر نگهداري گوشت فاسد در يکي از رستوران‌ها با هماهنگي دادستان نيشابور و همراهي اکيپ بازرسي از اماکن بازرسان اين اداره به محل اعلام شده مراجعه کردند. 
وي افزود: در اين بازرسي محموله مورد نظر را که منجمد و مدتي از نگهداري آن گذشته بود ضبط و با تنظيم صورتجلسه معدوم شد. همچنين در اين بازديد مقدار ۱۵۰ کيلوگرم گوشت گوساله نيز مشاهده شد که پس از بررسي وضعيت ارگانو ليپتيکي مشخص شد که سالم و قابليت مصرف دارد. 
رئيس دامپزشکي نيشابور خاطرنشان کرد: صاحب رستوران ادعا کرده به علت شرايط بيماري کرونا و کاهش مشتريان نتوانستم اين گوشت‌هاي چرخ‌کرده را به مصرف برسانم و در يخچال‌ها مانده است. 
سليماني ضمن تشکر از دادستان و دايره اماکن نيروي انتظامي که براي تحقق سلامت و امنيت غذايي با اين شبکه همکاري لازم را دارند به کليه رستوران‌ها و تالارها تاکيد کرد: حتما گوشت و مواد پروتئيني براي طبخ غذا را از مراکز مجاز تهيه و در هنگام نگهداري مواد پروتئيني در يخچال يا سردخانه چيدمان طوري باشد که امکان نفوذ برودت و هواي سرد به بين بسته هاي گوشت و محموله هاحفظ شود و حتي المقدور از نگهداري مقدار زياد گوشت چرخکرده منجمد فله خودداري کنند. 
وي ضمن تبريک هفته سلامت که از اول تا هفتم ارديبهشت ماه بوده، از شهروندان خواست در صورت هرگونه مشاهده تخلف مربوط به توليد، حمل، نگهداري و عرضه مواد پروتئيني به تلفن ۴۳۳۳۰۰۴۲ اطلاع‌رساني کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar