تبريز بيدار/ تيم تراکتور بعد از ۹ بازي انتظار، طعم برد در آسيا را چشيد.

تيم فوتبال تراکتور بعد از چند سال دوري از آسيا، با قهرماني در جام حذفي ايران ۹۹-۹۸ جواز حضور در رقابت هاي ليگ قهرمانان آسيا ۲۰۲۱-۲۰۲۰ را به دست آورد.
سرخ پوشان تبريزي در حالي به آسيا بازگشته که در آخرين حضور خود در اين رقابت ها، عملکرد بسيار بدي را به جاي گذاشته بود.
اين تيم در سال ۲۰۱۸ با الاهلي عربستان، الجزيره امارات و الغرافه قطر همگروه بود و با دو مساوي و چهار باخت و بدون کسب حتي يک پيروزي، دو امتيازي شده و با تفاضل گل ۸- در گروه خود آخر شد. اين بدترين عملکرد تراکتور در ادوار مختلف ليگ قهرمانان آسيا بود که همراه شد با يک غيبت چند ساله.
تراکتور در بازگشت دوباره به ليگ قهرمانان، در شرايطي دور رفت را به پايان رساند که هيچ بردي کسب نکرد.
با توجه به اينکه سرخ پوشان فوتبال آذربايجان آخرين حضور آسيايي شان پيش از اين دوره را نيز بدون برد به پايان رسانده بودند، شاهد سنگين تر شدن طلسم نبردن هاي آنها بوديم تا اينکه شاگردان خطيبي ديشب در چهارمين بازي خود در دور گروهي موفق شدند نيروي هوايي عراق را با نتيجه يک بر صفر شکست دهند.
به اين ترتيب تراکتور بعد از ۹ بازي سرانجام به يک برد آسيايي دست يافت. آخرين برد تراکتور در ليگ قهرمانان آسيا تا پيش از اين برد، پيروزي سه بر يک مقابل النصر امارات در سال ۲۰۱۶ بود؛ پيروزي که با توجه به شکست چهار بر يک در دور رفت نتوانست مانع از حذف تراکتور شود و سرخ پوشان وداعي تلخ در استاديوم يادگار امام(ره) با آسيا در آن دوره داشتند.
تراکتور در آن ديدار که روز چهارم خرداد ماه سال ۱۳۹۵ برگزار شد با نتيجه سه بر يک النصر امارات را شکست داد؛ اما با توجه به شکست چهار بر يک در بازي رفت، از صعود به مرحله يک چهارم نهايي بازماند؛ اين برد بي اثر طلسمي نحس براي تراکتور به همراه داشت که امشب بعد از پنج سال بي اثر شد.

آخرين خبر آذربايجان شرقي در اينستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today