باشگاه خبرنگاران/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان زنجان در رابطه باشيوع ويروس کروناي هندي در کشور گفت: در خصوص پيشگيري از شيوع ويروس کروناي هندي در کشور تمهيداتي انديشيده شده است.

پرويز قزلباش، رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان زنجان با بيان اينکه درحال حال حاضر با توجه به وضعيت قرمز کرونايي  برگزاري هرگونه مراسم تجمعي اعم از مراسم هاي مذهبي، عروسي و نماز جماعت ممنوع است، گفت: علي رغم ممنوع بودن برگزاري مراسم هنوز هم شاهد مراسم هاي تجمعي در برخي نقاط استان زنجان هستيم که دانشگاه علوم‌پزشکي در حال پيگيري اين موضوع است.
او با اشاره به اينکه ويروس کرونا از طريق حيوانات خانگي، آب و پوست منتقل نمي‌شود، افزود: يکي از معضلات جدي بيماري کرونا، وجود بيماران بدون علامت است که ويروس کرونا را منتشر کرده و هزاران نفر را آلوده مي‌کنند، ولي طبق قانون بايستي افرادي که PCR آن ها مثبت شده است خود را ايزوله و قرنطينه کنند.
قزلباش ادامه داد: تأثيرگذاري واکسن‌هاي کرونا از ۵۰ درصد تا ۹۷ درصد بوده و برخي از افراد علي‌رغم تزريق واکسن مجدداً به ويروس کرونا مبتلا مي‌شوند.
رئيس دانشگاه علوم‌پزشکي استان زنجان با بيان اينکه در خصوص شيوع ويروس کرونا هندي در کشور که ميزان مرگ و مير بالايي دارد، بسيار نگران هستيم، گفت: در خصوص پيشگيري از شيوع ويروس کروناي هندي در کشور تمهيداتي توسط ستاد ملي پيشگيري و مقابله با کرونا انديشيده شده است.
قزلباش با تأکيد بر لزوم رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي و فاصله اجتماعي و انجام فعاليت هاي ورزشي و تغذيه سالم در دوران کرونا، افزود: در حال حاضر ۷۶۵ بيمار مبتلا به کرونا در مراکز درماني زنجان بستري هستند.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان زنجان در رابطه با تزريق واکسن کرونا به خبرنگاران، گفت: چنانچه طبق دستورالعمل هاي تزريق واکسن کرونا به خبرنگاران سهميه داده شود، اطلاع‌رساني خواهد شد.

 

آخرين خبر زنجان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today