ايرنا/ سرپرست گروه پيش‌بيني هواشناسي استان زنجان گفت: آسمان زنجان از بعدازظهر روز سه شنبه ۷ ارديبهشت ماه با ورود سامانه بارشي به منطقه، باراني خواهد شد و ميزان بارش‌ها نيز از هفته آينده در حد نرمال خواهد بود.

سونا صرفي، سرپرست گروه پيش‌بيني و پيش‌آگاهي جوي اداره کل هواشناسي استان زنجان اظهار کرد: روز سه شنبه سامانه بارشي، اغلب مناطق اين استان را تحت تاثير قرار داده و به شکل رگبار پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد نسبتا شديد خواهد بود و از اواخر وقت چهارشنبه نيز از استان خارج خواهد شد.
وي، همچنين افزود: از هفته دوم ارديبهشت ماه جاري ميزان بارش باران در استان زنجان در حد نرمال خواهد بود که اين بارندگي ها خوشحالي مردم به ويژه کشاورزان و باغداران را در پي خواهد داشت.
صرفي با بيان اينکه ميزان دما در زنجان تا پايان هفته روند افزايشي خواهد داشت، تصريح کرد: دماي فعلي شهر زنجان ۱۳ درجه سانتيگراد بالاي صفر است که اين ميزان نسبت به روز گذشته در همين ساعت ۲ درجه سانتيگراد افزايش نشان مي دهد.
وي اظهار کرد: طي ۲۴ ساعت گذشته سجاس از توابع شهرستان خدابنده با دماي ۳+ درجه سانتيگراد و شهرستان ماهنشان و همچنين حلب از توابع شهرستان ايجرود با دماي ۳۰ درجه سانتيگراد بالاي صفر خنکترين و گرمترين نقطه اين استان به ثبت رسيدند.
صرفي افزود: ميزان کمينه و دماي رخ داده در ايستگاه‌هاي هواشناسي استان زنجان در ۲۴ ساعت گذشته به ترتيب در  سجاس ۳ و ۲۶،  خيرآباد ۴ و ۲۶،  حلب ۴ و ۳۰، گرماب ۵ و ۲۸،  باش قشلاق، گرماب ۵ و ۲۸، زرين رود ۵ و ۲۷، صائين قلعه ۶ و ۲۶، ابهر ۷ و ۲۶، سلطانيه ۷ و ۲۷، دندي ۷ و ۲۹، قيدار ۹ و ۲۴، خرمدره ۹ و ۲۶، زنجان ۹ و ۲۷، نيک پي ۹ و ۲۹، ماه نشان ۹ و ۳۰، دانشگاه زنجان ۱۰ و ۲۷، پري ۱۰ و ۲۶، فيله خاصه ۱۰ و ۲۹، فرودگاه زنجان ۱۱ و ۲۷، گيلوان ۱۳ و ۲۷، چورزق ۱۳ و ۲۸،  آببر ۱۴ و ۲۶ درجه سانتيگراد گزارش شد.
 
  
  

آخرين خبر زنجان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today