مهر/ رئيس سازمان صنعت، ‌معدن و تجارت استان اردبيل گفت: با بازرسي‌هاي انجام شده در فروردين ماه ۱۴۰۰ تعداد ۷۷ نانوايي متخلف شناسايي و تخلف آن‌ها براي رسيدگي ثبت شد.

رامين صادقي، رئيس سازمان صنعت، ‌معدن و تجارت استان اردبيل بر تشديد بازرسي از نانوايي‌ها به منظور کنترل توزيع و مصرف آرد و کيفيت پخت نان خبر داد و اظهار کرد: در فروردين ماه امسال با بازرسي‌هاي انجام گرفته تعداد ۷۷ واحد نانوايي به علت کم‌فروشي، گران فروشي و تعطيلي خودسرانه محکوم به پرداخت جريمه شدند.
وي تعداد بازرسي‌هاي انجام يافته در طول يک ماه گذشته را ۱ هزار و ۵۰ مورد عنوان و اضافه کرد: به دليل اهميت کيفيت نان عرضه شده به مردم نظارت و بازرسي‌ها در استان از نانوايي‌ها با قدرت ادامه خواهد داشت.
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با بيان اينکه نان به عنوان بخش اصلي سبد غذايي مردم به شمار مي‌رود، تصريح کرد: بهبود کيفيت پخت نان مورد انتظار مردم است و در اين راستا نظارت و بازرسي مستمر از طريق بازرسين سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بر عملکرد نانوايي‌هاي سطح استان انجام مي‌شود.
به گفته صادقي هم‌اکنون هيچ مشکل و کمبودي در تأمين آرد وجود ندارد و در صورت نياز آرد مازاد بر مصرف در ماه مبارک رمضان تأمين و براي ارائه خدمات به واحدهاي پخت نان تزريق خواهد شد.
وي واحدهاي نانوايي را در پايبندي بر قوانين پخت نان از جمله رعايت ساعات پخت ملزم دانست و گفت: نانوايي‌هاي استان بايد بر اساس ساعات پخت نان که از طرف اتحاديه نانوايان به آنها اعلام شده نسبت به پخت نان اقدام و با بازرسان همکاري لازم را داشته باشند.
اين مسئول همچنين خاطرنشان کرد: بايد با آرد اختصاص يافته به هر نانوايي نان پخت شود و با متخلفان عرضه خارج از شبکه برخورد جدي خواهد شد.

 
  
  

آخرين خبر اردبيل در اينستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today