ايرنا/ تردد کاميون و وسائط نقليه سنگين در محور پونل به خلخال و بالعکس با تصويب شوراي ترافيک رضوانشهر و با هدف ايمني براي مردم و مسافران در ايام تعطيل و جمعه ها ممنوع مي باشد.

جعفر صفري معاون سياسي و اجتماعي فرماندار رضوانشهر در جلسه شوراي ترافيک اين شهرستان با بيان لزوم افزايش ايمني در محور کوهستاني پونل به خلخال و جلوگيري از هر گونه حادثه ناگوار در اين جاده اظهار کرد: اين مسير از راه هاي کوهستاني و پر تردد است که مردم در تعطيلات آخر هفته جهت بهره مندي از مواهب طبيعي و جاذبه هاي گردشگري از آن استفاده مي کنند.
جعفر صفري افزود: تردد کاميون هاي سنگين در اين محور، در تعطيلات پايان هفته، جاده را براي مردم و گردشگران نا امن کرده و طبق نظريه کارشناسان پليس راه، علاوه بر خطرناک بودن براي مردم، زير ساخت هاي جاده اي نيز بدليل تحمل بار زياد و تداوم تردد وسائط نقليه سنگين در معرض تخريب و نابودي قرار گرفته است.
وي در ادامه ضمن تأکيد بر لزوم اصلاح نقاط حادثه خيز بر اهميت مصوبات شوراي ترافيک اشاره و خاطرنشان کرد: مصوبات اين جلسه با جان و مال مردم مرتبط است و شوراي ترافيک براي ايجاد آرامش و امنيت مردم برنامه ريزي مي کند.
معاون سياسي و اجتماعي فرماندار رضوانشهر افزود: فرهنگ سازي، اطلاع رساني و شناسايي نقاط حادثه خيز از جمله مسئوليت هاي اعضاي اين جلسه است که با تصميمات خردمندانه براي بهبودي شرايط گام بر ميدارند.
همچنين در اين نشست، فرمانده پليس راه تالش، رضوانشهر به صومعه سرا با اشاره به کاهش تصادفات در اين شهرستان گفت: خوشبختانه در ايام تعطيلات نوروزي هيچ گونه تصادف منجر به فوت در اين منطقه نداشتيم.
سرهنگ احمد رضا کرامتي در ادامه با اشاره به شروع فصل کار کشاورزي و تردد تيلر و ادوات کشاورزي در جاده ها متذکر شد: راکبين اين گونه ماشين آلات از کشاورزان عزيز و زحمتکش هستند که به دليل کار زياد و طاقت فرسا در شاليزار و باغات و بدليل خستگي ناشي از کار، گاه توانايي کنترل اين ادوات در حين رانندگي را ندارند که لازم است توجه لازم به خطرات احتمالي را داشته باشند.
فرمانده پليس راه تالش- رضوانشهر- صومعه سرا همچنين با اشاره به تردد کاميون هاي حامل بار ماسه از جاده پونل به خلخال گفت: تردد اين کاميون ها با بار سنگين از اين محور، علاوه بر تخريب جاده، جان مردم و مسافران را نيز با خطر مواجه کرده اند که پيشنهاد مي شود در اين زمينه محدوديت منع تردد در ايام تعطيلات اعمال گردد.
شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعيت و ۱۲۰ روستا در ۷۰ کيلومتري غرب مرکز استان گيلان واقع شده است که جاده پونل به خلخال از محور هاي سخت گذر کوهستاني و گردشگر پذير محسوب مي شود.

آخرين خبر گيلان در اينستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today