ايرنا/ تجمع‌هاي صاحبان عزا در آرامستان کرمانشاه اين روزها به محلي براي انتقال ويروس کرونا تبديل شده و نگراني‌ها براي بحراني شدن اوضاع را برانگيخته است.

پس از آغاز موج چهارم کوويد ۱۹ در کرمانشاه، ستاد کرونا دستور بسته شدن درب‌هاي آرامستان‌ها و محدود کردن جمعيت در مراسم‌هاي ختم را صادر کرد، با اين حال اين دستور به درستي اجرا نمي‌شود.
براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکي کرمانشاه اکنون ۸۱۶ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در بيمارستان هاي استان بستري هستند که بر اساس پيش بيني ها اين آمار در موج‌ چهارم مي تواند به بيشتر از ۲ هزار نفر نيز برسد؛ آماري که بخش درمان کرمانشاه را با مشکل رو به رو و بيمارستان هاي صحرايي را برپا خواهد کرد.
از مجموع ۱۴شهرستان استان کرمانشاه اکنون ۹ شهرستان از نظر شيوع کرونا در وضعيت قرمز و مابقي نارنجي و زرد هستند و روز به روز بر آمار فوتي هاي ناشي از اين ويروس اضافه مي شود به طوريکه مجموع جان باختگان بر اثر ابتلاي قطعي به اين ويروس از ابتداي اپيدمي تاکنون در استان به يک هزار و ۶۲۹ نفر رسيده است.
بر اساس مشاهدات خبرنگار ايرنا، اکنون درب آرامستان‌هاي کرمانشاه براي تردد خودورها بسته است اما افراد بازهم به صورت پياده در اين مکان ديده مي‌شوند و کماکان مراسم هاي ختم پر جمعيت برگزار مي‌شود.
آن طور که معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکي کرمانشاه در نشست ستاد مديريت کرونا استان اعلام کرد، مصوبات ستاد کرونا در آرامستان‌هاي استان به ويژه «باغ فردوس» شهر کرمانشاه رعايت نمي‌شود و اين مکان به يکي از هسته‌هاي شيوع بيماري کوويد ۱۹ تبديل شده‌است.
«محمد ابراهيم شکيبا» در اين رابطه توضيح داد: دانشگاه علوم پزشکي به منظور جلوگيري از شيوع بيشتر بيماري خواهان نظارت بيشتر بر آرامستان ها و اجراي مصوبات ستاد کرونا در اين مکان‌ها است.

شهرداري توان کنترل ندارد
با اين حال مديران شهرداري کرمانشاه که مسووليت اداره آرامستان را بر عهده دارند، معتقدند که به تنهايي توان کنترل آرامستان و جلوگيري از حضور اطرافيان متوفي را ندارند.
قائم مقام شهردار کرمانشاه در نشست ستاد کرونا، ضمن در خواست کمک از نيروي انتظامي و ديگر ارگان هاي براي کنترل ورودي باغ فردوس گفت: جلوگيري از داغداران براي ورود به آرامستان‌ها کار بسيار دشواري است و نيروهاي ما به تنهايي توانايي کنترل اين بخش را ندارند.
به گفته «يحيي عيدي» هر روز صاحبان عزا در محل آرامستان کرمانشاه با عوامل شهرداري درگير مي‌شوند که در چندين مورد منجر به آسيب ديدن عوامل شهرداري شده است.

آخرين خبر کرمانشاه در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today