شبستان/ معاون علوم پزشکي جهرم گفت: در حال حاضر و در بيمارستان «پيمانيه» شهرستان جهرم تعداد ۱۰۱ بيمار مبتلا به کرونا در بخش کوويد۱۹ بستري هستند.
 
سيد مجيد ارجمند، معاون علوم پزشکي جهرم با اشاره به اينکه خوشبختانه روز گذشته موارد فوتي ناشي از کرونا در شهرستان جهرم نداشتيم، بيان داشت: تعداد کل جان باختگان مبتلا به کرونا در شهرستان هاي جهرم و خفر ۱۹۰ نفر بوده است.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي جهرم با اشاره به آخرين وضعيت بيماري کرونا در شهرستان هاي جهرم و خفر، عنوان کرد: در حال حاضر تعداد ۱۰۱ بيمار مبتلا به کرونا در بيمارستان پيمانيه شهرستان جهرم بستري هستند.
ارجمند با اشاره به اينکه بيماران کرونايي ساير مراحل درمان خود را تحت نظارت کادر درمان بخش کرونا بيمارستان پيمانيه جهرم سپري مي کنند، بيان کرد: تعداد کل نمونه هاي گرفته شده تا کنون حدود ۴۵ هزار مورد بوده است.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي جهرم به بيماران در قرنطينه نيز اشاره کرد که در حال حاضر تعداد آنها بيش ازهزار نفر بوده که مراحل درمان خود را در منزل سپري مي کنند.
وي تعداد کل بيماران بستري مشکوک و مثبت در بخش هاي کروناي بيمارستان پيمانيه را ۸۹ نفر ذکر کرد و گفت: از اين تعداد، ۱۲ بيمار در بخش هاي عمومي و پنج بيمار در بخش آي سي يو بستري هستند.
ارجمند با اشاره به اينکه روز گذشته ۱۲ بيمار کرونايي از بيمارستان ترخيص شده است، اظهار داشت: همچنين روز گذشته تعداد ۱۳ بيمار جديد به شمار بيماران بستري در بيمارستان پيمانيه افزوده شدند.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي جهرم به وضعيت تزريق واکسن کرونا در اين شهرستان اشاره کرد و گفت: علوم پزشکي جهرم هزار و ۵۶۰ دوز واکسن «آسترازنکا» دريافت کرده که ۸۴۰ نفر با آن واکسينه شده اند.
وي با اشاره به اينکه تا کنون گزارشي مبني بر ايجاد عوارض شديد با اين واکسن توسط افرادي که واکسينه شده اند داده نشده است، افزود: درد بازو، سردرد، خستگي و بي حالي، تب، درد عضلات، حالت تهوع از علائم اين واکسن براي افراد واکسينه شده بوده است. 
به گفته ارجمند، «اسپوتنيک وي» روسيه، «سينوفارم» چيني و «بهارات» هند از ديگر واکسن هاي زده شده به گروه هاي در اولويت در جهرم بوده که علائم واکسيناسيون آنها شبيه واکسن «آسترازنکا» بوده است.
وي عنوان کرد: پرسنل بهداشت، درمان و دانشجويان دانشگاه، جانبازان شيمايي و بالاي ۵۰ درصد، پاکبانان، پزشکان عمومي، داروسازان و دندانپزشکان بخش خصوصي و بيماران خاص از گروه هاي در اولويت واکسن بوده که واکسينه شده اند.  
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي جهرم با اشاره به اينکه واکسيناسيون به طور کامل براي اين گروه ها نيز همچنان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکي جهرم تا کنون ۲ هزارو ۹۰۰ دوز واکسن عليه بيماري کوويد ۱۹ دريافت کرده است.
ارجمند با تاکيد بر لزوم استفاده از ماسک در سطح جامعه و پرهيز از شرکت در تجمعات و دورهمي ها، عنوان کرد: اين روزها برپايي مراسم و دورهمي ها، اجحاف در حق ديگران است.
وي با اشاره به اينکه مردم در گرماگرم شادي و نشاط و رفت و آمدهاي سال نو، خطر کرونا را از ياد نبرند، عنوان کرد: اين روزها تعداد بيماران بستري در بيمارستان در حال افزايش است. 
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي جهرم در پايان گفت: از مردم مي خواهيم براي مراقبت از خود و عزيزانشان همه پروتکل ها بخصوص زدن ماسک و فاصله اجتماعي را رعايت کرده و از برگزاري دورهمي هاي شلوغ خودداري کنند.

آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online