ایرنا/ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: ۵۲۸ شکارچی متخلف به دلیل آسیب به حیات وحش و شکار غیرمجاز پرندگانی مانند کبک، باقرقره، جغد و تیهو و پستاندارانی مانند قوچ، آهو، میش، کل و گراز وحشی، سال گذشته در استان دستگیر شدند.

امیر عبدوس، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان اظهار کرد: ۴۱۵ فقره پرونده مربوط به شکار غیرمجاز پرندگانی مانند کبک، باقرقره، جغد و تیهو و ۱۱۳ فقره پرونده مربوط به شکار پستانداران مانند قوچ، آهو، میش، کل و گراز وحشی، در استان سمنان سال گذشته تشکیل شد.
وی اضافه کرد: ۱۶۱ فقره پرونده مربوط به شکار پرنده و ۷۷ پرونده مربوط به شکار پستانداران در استان به دست شکارچیان متخلف سال ۱۳۹۸ تشکیل و مجرمان دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.
عبدوس ادامه داد: آموزش و اطلاع‌رسانی بیش از پیش نقشی مهم در ارتقای مشارکت و مسئولیت اجتماعی در حفاظت از محیط زیست و حیات وحش دارد و لازم است رسانه در این زمینه بیش از پیش نقش‌آفرینی کند.
مدیرکل حفاظت محیط‌ زیست استان سمنان بیان کرد: سال گذشته ۲ هزار و ۱۱۱ مورد ادوات و وسایل شکار مانند دوربین،  انواع فشنگ، سلاح، شوکر و اسپری فلفل، از شکارچیان متخلف در استان سمنان کشف شد.
وی با بیان اینکه با هوشیاری یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان، ۱۲۱ مورد تخلف شروع به شکار در استان سال گذشته کشف جرم شد، اضافه کرد: سال گذشته ۷۶ پرنده و در سال ۱۳۹۸ تعداد ۶۴ پرنده و چهار راس پستاندار که به وسیله شکارچیان متخلف زنده‌گیری شده بودند، کشف و به طبیعت بازگردانده شدند.
عبدوس خاطرنشان کرد: ۹۱۰ مورد نگهداری، خرید و فروش حیات وحش زنده و غیرزنده حیوانات حیات وحش مانند خرگوش، خوکچه هندی، یک راس قوچ و پرندگانی مانند عقاب طلایی، جوجه‌تیغی، کبک، تیهو و عروس هلندی، سال گذشته در استان سمنان شناسایی و با متخلفان برخورد قانونی شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان با بیان اینکه محیط بان هایی که در استان مشغول فعالیت هستند آمادگی بدنی کافی دارند، گفت: محیط‌ ‌بانان همواره آماده برخورد با متخلفان و آسیب زنندگان به حیات وحش هستند.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today