باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طی شبانه‌روز گذشته ۷۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شده اند.

شهرام حبیب‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با بیان اینکه طی شبانه‌روز گذشته ۹ فوتی ناشی از کرونا در اردبیل وجود داشت، اظهار کرد: از ۷۲ بیمار بستری‌شده جدید، ۵۳ نفر در اردبیل، ۴ نفر در پارس‌آباد، ۷ نفر در مشگین‌شهر، ۱ نفر در نمین، ۱ نفر در بیله سوار و ۶ نفر در خلخال بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل ادامه داد: همچنین ۸۷ بیمار مبتلا به کرونا نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.
حبیب‌زاده تصریح کرد: در حال حاضر شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل ۵۶۶ نفر است که از این تعداد ۸۰ بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند.
او بیان کرد: براساس آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهرستان‌های پارس آباد، مشگین‌شهر و خلخال در وضعیت قرمز و شهرستان‌های اردبیل، گرمی و بیله سوار در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های نیر، نمین، سرعین، کوثر و اصلاندوز در وضعیت زرد قرار دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: از عموم هم‌استانی‌ها درخواست می‌کنیم با توجه به ورود ویروس کرونای انگلیسی به استان اردبیل، رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از جمله فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک را تشدید کرده و در اولویت خود قرار دهند و از ساده‌انگاری کرونا خودداری کنند.

 
 

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today