فارس/ معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از آغاز به کار سامانه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در این استان خبر داد.

فرامرز محبوبی، معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها نام‌گذاری شده است، به‌منظور حمایت از واحدهای تولیدی و رفع موانع پیش روی بنگاه‌های تولیدی، سامانه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان هم‌زمان با سراسر کشور در استان راه‌اندازی شده است.
وی افزود: کلیه درخواست‌های واحدهای تولیدی مرتبط با کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به غیر از تقاضاهای مرتبط با تسهیلاتی که فرایند اختصاصی خود را در سامانه بهین یاب و هماهنگ دارند، باید از طریق این سامانه به آدرس tashil.stsm.ir پذیرش و دریافت شده و بررسی درخواست‌ها توسط دستگاه‌های اجرایی نیز از طریق فرایند کاری تعریف‌شده در سامانه هماهنگ صورت پذیرد.
معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان تصریح کرد: هماهنگی‌های لازم از جمله برگزاری دوره‌های آموزشی و ایجاد دسترسی روی سامانه برای نمایندگان دستگاه‌های اجرایی در استان صورت گرفته و آمادگی لازم برای پذیرش درخواست متقاضیان و بررسی درخواست‌ها در سامانه و عملیاتی شدن سامانه ایجاد شده است.
محبوبی اضافه کرد: به‌منظور جلوگیری از بلاتکلیفی و سردرگمی متقاضیان برای ثبت درخواست خود در سامانه و رفع موانع احتمالی، دبیرخانه کارگروه در استان با استفاده از ظرفیت مراکز شبانه‌روزی فوریت‌های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری در استان نسبت به راهنمایی و ثبت درخواست متقاضی در سامانه اقدام می‌کند تا هیچ درخواستی بدون ثبت در سامانه در کارگروه مطرح و تصمیم‌گیری نشود.
وی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت این سامانه در استان اظهار کرد: از زمان آغاز فعالیت سامانه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان، ۳۰ واحد تولیدی مشکل‌دار در این سامانه نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کرده‌اند.
معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: از این تعداد، ۱۸ درخواست در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان موردبررسی قرار گرفته و در جهت رفع موانع تولید تصمیماتی از سوی اعضا اتخاذ شده و ۱۲ درخواست نیز در دست بررسی است.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today