ایرنا/ مسوول بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به افزایش قیمت چهار نوع نان اصلی در استان گفت: قیمت نان‌های سنتی، فانتزی و محلی هم در استان ۱۷ تا ۱۸ درصد افزایش یافت.

روح‌الله حامدی، مسوول بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اظهار کرد: افزایش قیمت نان در سراسر استان سمنان بر اساس دستورالعمل تصویب شده در ستاد تنظیم بازار استان اجرایی شده است.
وی ادامه داد: نانوایی‌ها به علت بالابودن هزینه‌ها، مکرر برای افزایش قیمت نان درخواست داشتند و بر همین اساس افزایش قیمت فقط مربوط به پخت نان است و تغییری در قیمت آرد ایجاد نشد.
حامدی بیان کرد: تغییری در وزن نان با توجه به افزایش قیمت نان در نظر گرفته نشده و وزن چانه تعیین شده برای چهار نوع نان اصلی شامل لواش ۱۷۰ گرم، نان بربری ۵۱۰ گرم، نان تافتون ۳۲۵ گرم و نان سنگک ۴۸۰ گرم است.
مسوول بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان یادآور شد: بر اساس مصوبه  کارگروه تنظیم بازار استان سمنان نان لواش یارانه‌ای از قیمت ۲۵۰ تومان به ۳۰۰ تومان و نیمه یارانه‌ای از ۳۵۰ تومان به ۴۰۰ تومان و نان  بربری یارانه‌ای از ۷۵۰ تومان به ۹۰۰ تومان  و نیمه یارانه‌ای از یک هزار تومان به یکهزار و ۱۵۰ تومان افزایش یافت.
وی خاطرنشان کرد: نان تافتون یارانه‌ای از قیمت ۵۰۰ تومان به ۶۰۰ تومان و نیمه یارانه‌ای از ۶۰۰ تومان به ۷۰۰ تومان افزایش یافت.
حامدی اظهار کرد: نان سنگک ساده یارانه‌ای با افزایش قیمت از یکهزار و ۱۵۰ تومان به یکهزار و ۳۵۰ تومان و نیمه یارانه‌ای از یک هزار و ۵۰۰ تومان به یک هزار و ۶۵۰ تومان به دست مردم می‌رسد.
مسوول بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان تصریح کرد: بر اساس تقاضای مشتری برای استفاده از کنجد در نان قیمت آن افزایش می‌یابد.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today