فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: 245 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تا کنون در استان شناسایی شد.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: 245 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تاکنون در استان شناسایی شد.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 688 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستان‌های استان افزود: 353 نفر در سنندج، 106 نفر در سقز، 34 نفر در مریوان، 65 نفر در قروه، 32 نفر در بیجار، 34 نفر در کامیاران، 12 نفر در دیواندره، 43 بیمار در بانه، 4 بیمار در دهگلان و 5 بیمار کرونایی در سروآباد بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: وضعیت 83 بیمار مبتلا به کرونا در استان وخیم و در بخش ویژه بستری هستند.
رضاعی از مرگ 4 بیمار در 24 ساعت گذشته خبر داد و گفت: از زمان شیوع کرونا ویروس تا کنون یک‌هزار و 224 بیمار کرونایی در استان جان‌ باخته‌اند.
به گفته وی، در مجموع 485 نفر در سنندج، 222 نفر در سقز، 90 نفر در قروه، 73 نفر در کامیاران، 96 نفر در بانه، 73 نفر در دیواندره، 56 نفر در بیجار، 107 نفر در مریوان، 19نفر در دهگلان و 3 نفر در سروآباد جان ‌باخته‌اند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online