ایرنا/ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: با فوت ۱۹ بیمار دیگر در ۲۴ ساعت گذشته آمار متوفیان این استان از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون به یک هزار و ۹۰۳ نفر رسیده است.

محمد طاهری، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با اشاره به آمار فوق اظهار کرد: ۵۰۶ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته در استان همدان به کرونا مبتلا شدند که در مجموع بیماران سرپایی مثبت به ۳۶ هزار و ۵۴۷ نفر و بیماران بستری مثبت و ۱۴ هزار و ۷۶۵ نفر رسید.
وی ادامه داد: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های این استان با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۹۲۹ مورد بود که ۲۰۴ نفر از مراجعان به بیمارستان ها در بخش عادی بستری شدند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اضافه کرد: در عین حال هم اینک ۲۸ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در بخش آی.سی.یو مراکز درمانی این استان بستری هستند و وضعیت جسمی ۶۰ بیمار وخیم گزارش شده است.
طاهری درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان‌های استان همدان نیز گفت: شمار بیماران کرونایی بستری(از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون) در بیمارستان‌های اسدآباد ۵۹۸، بهار ۸۱۳، تویسرکان ۹۱۱، رزن ۶۴۷، درگزین ۲۳۹، فامنین ۲۷۶ و کبودراهنگ ۹۰۳ نفر است.
وی افزود: همچنین تاکنون ۲ هزار و ۶۷۱ نفر در ملایر، یک هزار و ۹۵۷ نفر در نهاوند و پنج هزار و ۳۸۱ نفر نیز در شهرستان همدان به این ویروس مبتلا و بستری شده اند.
وی اظهار کرد: فاز سوم واکسن نوترکیب کرونا از هفته آینده در شهر همدان برای افراد داوطلب  آغاز و تجویز می شود.
همه شهرستان های استان همدان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند و طبق گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، این استان در موج چهارم شیوع کرونا بیشترین میزان ابتلا به ویروس کرونا را در کشور دارد.

 

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today