تسنیم/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قزوین گفت: در ۲۴ ساعت گذشته آمار فوتی‌های کرونایی به ۱۴ نفر رسید و باز هم رکورد تازه‌ای در این حوزه ثبت شد.

پیمان نامدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قزوین با تاکید بر وخیم بودن آمار بیماران کرونایی در استان علی‌رغم ثبیت میزان ابتلا و بستری‌ها اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته آمار فوتی‌های کرونایی به 14 نفر رسید و باز هم رکورد تازه‌ای در این حوزه ثبت شد. در ضمن 49 بیمار بدحال هم در بخش مراقبت‌های ویژه و زیر دستگاه ونتیلاتور بستری هستند که آمار نگران‌کننده‌ای به شمار می‌رود.
وی میزان فعلی بستری‌های کرونایی را 636 نفر بیان و اضافه کرد: از این میزان 113 بستری جدید داشتیم که نسبت به میانگین روزهای قبل کاهش خوبی داشته؛ اما نوسان روزهای اخیر به ما نشان داده این کاهش تا زمانی که تثبیت نشوند، آمار قابل اعتنایی محسوب نشده و نمی‌توان با اتکا به آنها از رفع ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های کرونایی در استان سخن گفت.
نامدار ادامه داد: همچنین در 24 ساعت اخیر 615 بیمار کرونایی جدید هم در شبکه بهداشت و درمان استان قزوین به ثبت رسیده که شامل موارد بستری و سرپایی به صورت همزمان است و آمار آن در مقایسه با هفته اخیر تقریباً نرخ ثابت و پایداری را طی می‌کند.
وی از بازگشایی بدون اجازه برخی مشاغل و صنوف انتقاد کرد و یادآور شد: با وجود تاثیر بالای دورهمی‌ها و اجتماعات خانوادگی در شیوع کرونای انگلیسی اما اعتقاد داریم که بازگشایی بی‌مهابای مشاغل گروه‌های 2 تا 4 هم می‌تواند اوضاع را بسیار سخت‌تر از گذشته کند و بازارگردی این روزها دوباره به نگرانی ما در امر کنترل اپیدمی و پاندمی کرونای جهش‌یافته تبدیل شده است.
سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای استان قزوین با اشاره به ترخیص 104 بیمار کرونایی از بیمارستان‌های استان در شبانه‌روز گذشته گفت: رسیدن به رقم متوسط 100 بیمار کرونایی ترخیص‌شده در روز می‌تواند چابکی شبکه درمان استان در مدیریت کرونا را افزایش دهد و در غیر این صورت بیمارستان‌های ما از بیماران کرونایی منفجر خواهد شد.
نامدار افزود: واکسیناسیون ضدکرونایی برای بیماران خاص استان امروز به اتمام رسید و واکسیناسیون افراد سالمند بالای 80 سال نهایتاً تا دوشنبه آینده ادامه خواهد داشت و از سه‌شنبه 14 اردیبهشت‌ماه وارد واکسیناسیون افراد 70 سال به بالا خواهیم شد.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today